NBA: Zubac upisao double-double u pobjedi Clippersa, Bogdanović skroman

28 Velj 2022

LA Clippers Ivice Zubca su sinoć na gostovanju sa 99-98 pobijedili Houston Rocketse, a hrvatski je košarkaš u pobjedi svoje momčadi sudjelovao s double-doubleom.

Zubac je na terenu proveo 33:57 minuta i uz stopostotni šut (5/5 iz igre) zabio je 14 koševa te tome dodao 15 skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i šest blokada. Reggie Jackson je bio najbolji pojedinac Clippersa, utakmicu je završio sa 26 ubačaja devet skokova i šest asistencija, a zabio je i koš za vodstvo nešto manje od minutu i pol prije kraja koje njegova momčad nije ispustila do kraja.

Ovo je peta pobjeda za Clipperse u zadnjih šest utakmica i sada su osmi na Zapadu.

Rocketse je predvodio Garrison Mathews sa 17 koševa, dok su Wood i Alperen Sengun zabili svaki po 15 koševa.

Utah Jazz su sa 118-114 slavili protiv prve momčadi Zapada Phoenix Sunsa, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je imao skromnu večer. Na terenu je proveo 30 minuta i u tom je vremenu upisao 11 koševa (šut iz igre 5/13, trice 1/5) uz dvije asistencije i dva skoka.

Donovan Mitchell je sa 26 koševa bio najbolji strijelac Jazza, a Rudy Gobert je dodao 16 koševa i 14 skokova.

Phoenix je predvodio Devin Booker sa 30 poena, sedam skokova i isto toliko asistencija, a Cameron Johnson je dodao 23 ubačaja kao i DeAndre Ayton.

James Harden je upisao triple-double u svojoj drugoj utakmici za Philadelphiju sa 29 koševa, 16 asistencija i 10 skokova. Philadelphia je na gostovanju sa 125-109 pobijedila New York Knickse.

Joel Embiid je dodao 37 koševa za 76erse kojima je ovo treća pobjeda zaredom.

Kod Knicksa, koji su izgubili devet u zadnjih deset utakmica, najbolji su bili RJ Barrett i Evan Fournier sa po 24 koša svaki.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u nedjelju;

New York Knicks - Philadelphia 76ers       109-125
Phoenix Suns - Utah Jazz                   114-118
Indiana Pacers - Boston Celtics            128-107
Charlotte Hornets - Detroit Pistons        126-127 (produžetak)
Houston Rockets - LA Clippers               98-99
Golden State Warriors - Dallas Mavericks   101-107
Portland Trail Blazers - Denver Nuggets     92-124
Los Angeles Lakers - New Orleans Pelicans   95-123