Dnevni.ba - PRELOADER

Nešić o (ne)imenovanju ministra finansija BiH

24 Srp 2023


Nešić o (ne)imenovanju ministra finansija BiH

Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Nenad Nešić smatra nedopustivim "razvlačenje imenovanja ministra finansija BiH od Trojke".

- Ne mogu da shvatim da se neko predstavlja kao branitelj Ustava BiH, a krši njegove odredbe o sastavu Vijeća ministara. Trenutni sastav Vijeća ministara je neustavan jer Ustav Bosne i Hercegovine jasno propisuje da najmanje jedna trećina ministara, odnosno njih četiri, dolazi iz Republike Srpske. Ovako krnje Vijeće ministara, kao i sve njegove odluke gube i legalitet i legitimitet - ocijenio je Nešić.

On dodaje da nema opravdanja za takve poteze 'Trojke', te da mu je žao što će biti prinuđen da glasa protiv svih odluka Ministarstva finansija, sve dok RS ne dobije ono što joj pripada po Ustavu BiH.

- Žao nam je što 'Trojka' pokušava blokirati procese i svaki dogovor. Odgovornost za posljedice snosiće isključivo oni. Za fer dogovor, u skladu s Ustavom BiH smo uvijek, ali na zakulisne igrice, nekorektnosti, nefer ponašanje – uvijek ćemo imati spreman odgovor - poručio je Nešić, saopćeno je iz Ministarstva sigurnosti BiH.

Vijesti BiH


PLAŽA

Brčko - Jedina uređena plaža na rijeci Savi u Brezovom Polju spremno dočekuje kupače

U mjestu Brezovo Polje, petnaestak kilometra nizvodno niz rijeku Savu i ovog ljeta nedavno uređen...

25 Lip 2025

VELEŽ

Janković ipak ne ostaje, Rođeni imaju novog trenera

Promjena na kluopi Veleža - nova. Vladimir Janković  više nije trener Mostaraca.  Jer bit će to h...

11 Lip 2025

KCUS

ZZJZ KS - Prijavljena još tri slučaja leptospiroze na području KS

Prema podacima objavljenim na stranici Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo, u protekla 24 ...

05 Lip 2025