Dnevni.ba - PRELOADER

Neum pozvao srbijanske goste na ljetovanje

16 Ožu 2021


Neum pozvao srbijanske goste na ljetovanje

Vodstvo Neuma, jedine bosanskohercegovačke općine na Jadranu, pozvalo je srbijanske goste da odaberu tu destinaciju za ljetovanje jer su i lani spasili turističku sezonu kada je prijelaz granice s Hrvatskom zbog koronavirusa bio otežan za državljane obiju država Srbije i BiH

Kako su u utorak priopćili iz Neuma, tamošnji načelnik Dragan Jurković sastao se u Beogradu s gradonačelnikom Zoranom Radojčićem s kojim je razgovarao o dolasku beogradskih turista u Neum.

"Velik broj turista u Neumu prošle godine bio je upravo iz Beograda i bilo bi dobro da se taj broj u budućnosti i poveća, u skladu s našim kapacitetima", naveli su iz općine.

Zbog promocije Neuma kao turističke destinacije, u travnju će neumski hotelijeri posjetiti Beograd i Novi Sad te se susresti s kolegama iz tih gradova i prezentirati ponudu jedinog bosanskohercegovačkoga grada na moru.

Iz Općine Neum nadaju se da je ovo tek prvi u nizu posjeta koja će pridonijeti boljoj međusobnoj suradnji.

Kada su se državljani Srbije i BiH prošle godine suočili s problemom prijelaza granice s Hrvatskom kao mjerom zaštite od širenja koronavirusa, veliki broj srbijanskih i turista iz BiH ljetovao je u Neumu čime je spašena tamošnja turistička sezona.

Hina

BIH


HOTEL ERO

Vlada HNŽ raspisala natječaj za adaptaciju Hotela Ero u Mostaru

Vlada HNŽ-a raspisala je natječaj za prvu fazu radova na adaptaciji Hotela Ero u Mostaru, čime bi...

19 Lip 2025

PREDSJEDNIŠTVO BIH

Vanredna sjednica Predsjedništva BiH: Privremeno se zatvaraju ambasade BiH u Izraelu i Iranu

Predsjedništvo BiH je na današnjoj vanrednoj sjednici donijelo odluku o privremenom...

19 Lip 2025

EDIN FORTO

Forto: Alternativni način pomoći BHRT-u osigurati kroz amandmane na Proračun BiH

Ministar komunikacija i transporta BiH Edin Forto ponovio je za gostovanja na BHT1 da ne postoji ...

19 Lip 2025