NIKOLIĆ: Slijede nam utakmice u kojima smo konkurentni i gdje ćemo tražiti bodove spasa

11 Pro 2021

U četvrtak su odigrane dvije utakmice 8. kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine zbog obveza Sparsa i Borca u Drugoj ABA ligi.

Banjalučani su gostovali u Mostaru i očekivano slavili sa 87:66. Borac su predvodili Diante Baldwin (13 poena, 6 asistencija), Đorđe Pažin (13p) i Stefan Kenić (13p), dok su u redovima domaćina najefikasniji bili Josip Naletilić (22p, 4s, 3a), Omar Pajić (13p) i Mile Čović (12p, 7s).

- Prije svega bih čestitao Borcu na zasluženoj pobjedi, ali i mojim momcima na borbi i zalaganju. Mislim da smo odigrali odlično prvo poluvrijeme. Da nismo napravili par bespotrebnih grešaka na kraju prvog poluvremena možda smo mogli otići na odmor s vodstvom. Kasnije su fizička priprema, veća rotacija, ali i individualna kvaliteta Borca došli do izražaja i utakmica je bila riješena, komentirao je trener Plemića Neven Nikolić.

Plemići su trenutno na skoru od 1-6, bolje šanse da to poprave će tek imati.

- Utakmicom protiv Borca smo izašli iz teškog rasporeda. Slijede nam utakmice u kojima smo rezultatski konkurentni i u kojima ćemo tražiti bodove spasa za izlazak iz opasne zone, kazao je Nikolić.

Slijedi im meč sa Čelikom koji je u teškoj financijskoj krizi. Klub je nedavno napustio trener Josip Pandža te nekoliko košarkaša.

- Mi još ne znamo u kojem sastavu će ekipa iz Zenice dočekati tu utakmicu. Prije svega bih izrazio žaljenje zbog nastale situacije u tom klubu jer mislim da to nikako nije dobro za našu košarku. Maksimalno ćemo se pripremiti za taj dvoboj i pokušati doći do pobjede, poručio je Nikolić.

On je već uoči duela sa Borcem spominjao kratak roster Zrinjskog, odnosno da je teško se suprotstaviti protivniku sa osam igrača u rotaciji.

- Vidjet ćemo kad prođe ovaj prvi dio sezone u kakvoj ćemo financijskoj situaciji biti, ali i koje mjesto na tablici ćemo zauzimati. Ne bih volio da zatvorimo minutažu nekom našem mladom igraču jer mi smo ove sezone razvojna momčad i razvoj igrača nam je prioritet. Ali ukoliko zaista bude potrebno možda i dovedemo jednog igrača s poenima u rukama, rekao je Neven Nikolić.

Sparsi uvjerljivi

Uvjerljivi su bili i košarkaši Sparsa u Bijeljini protiv Radnika (103:66). Pitanje pobjednika praktički su riješili u prvom poluvremenu koje su završili s vodstvom od 54:28. Najbolji su bili Imran Polutak (19 poena), Dino Butorac (16p) i Arijan Lakić (16p), dok se na strani domaćina istakao Jovica Kecman sa 18 poena i 11 skokova.