Ovo nitko nije očekivao: BiH protiv Finske ostala i bez teoretskih šansi izboriti SP

13 Stu 2021

Porazom od Finske 1:3 u Zenici, reprezentacija BiH ostala je i bez teoretskih šansi da izbori SP 2022.

Takav rasplet malo je tko očekivao, budući da su prevladale kalkulacije po kojima BiH u zadnje dvije utakmice skupine može izboriti doigravanje.

Finci očito nisu kalkulirali niti računali prije vremena pa su protiv BiH bez Edina Džeke zabili tri gola s kojima su izbili na drugo mjesto skupine - imali su 2:0 u 51. minuti, u nastavku je Luka Menalo smanjio, ali O'Shaughnessy je imao druge planove pa je zabio za 3:1.

Teemu Pukki o kojem su svi pričali tek je promašio penal kod 0:0... a nimalo beznačajan detalj je da je BiH od 37. minute imala igrača više.

Utakmica protiv Ukrajine, na rasporedu u utorak, tako će za BiH biti revijalnog karaktera.

Nastup na SP-u u Brazilu 2014. tako će i dalje ostati jedino veliko natjecanje na kojem su Zmajevi zaigrali.