PERKOVIĆ: Bili smo loši, ali nam se vratilo za silne promašaje od ranije

08 Stu 2021

Nogometaši Tomislava su konačno uspjeli dobiti jednu domaću utakmicu, u okviru 13. kola Prve lige FBiH su savladali Zvijezdu iz Gradačca sa 1:0.

Egezuktor je bio Josip Kovačević u 73. minuti, a to je ukupno bila druga pobjeda Tomislava ove sezone. Sa osvojenih 9 bodova su i dalje na začelju ljestvice, međutim sa priključkom u utrci za opstanak.

- Pored meča sa Goraždem (poraz od 4:0), bila je to naša najgora igra na domaćem terenu. Ipak imali smo i oni i mi šanse, bio je težak teren u drugom poluvremenu plus jak vjetar, zbog čega je bilo i nezgodno za igrati, komentirao je trener Tomislava Bonislav Perković.

Osvojena tri boda kao da su bila naplata svih promašaja iz prošlosti i utakmica iz kojih su Duvnjaci izlazili bez ijednog osvojenog boda iako su pružali solidne igre.

- Mislim da nam se vratilo nakon onih silnih promašaja, iako je ovo druga naša najgora utakmica na domaćem terenu. Stvarno nismo neku igru prezentirali, a eto pobijedili smo, osvrt je Perkovića koji je dodao:

- Imali smo šansi i u ovoj utakmici, ali isto tako i Zvijezda, pogotovo u prvom dijelu. Utakmica je možda mogla završiti i neriješeno, ali ipak smo proslavili tri boda.

Pobjeda nije značila samo popravljanje ukupnog bodovnog salda, nego mnogo više za mladi sastav koji je debitant u Prvoj ligi FBiH.

- Pobjeda nam je jako značajna za moral, ovo nam je baš trebalo. Ponovno iduće subote imamo utakmicu kući i probat ćemo uvezati još jednu pobjedu. Nadamo se da će nam se dotad vratiti tri povrijeđena igrača. Pobjeda bi nam donijela mir, a onda bi u posljednjem kolu jesenskog dijela u Tešanj išli rasterećeno, kaže Perković.

Sljedeće subote domaćini su Radniku iz Hadžića.

- Dat ćemo sve od sebe. Radnik je nezgodna gostujuća ekipa, biće tu borbe, ali evo pokazali smo da možemo i vjerujemo da ćemo do nove pobjede, zaključio je Bonislav Perković. Er.B.