Dnevni.ba - PRELOADER

Poreznici otkrili 72 neprijavljena radnika

18 Ruj 2020


Poreznici otkrili 72 neprijavljena radnika

Porezna uprava FBiH jučer je izvršila 266 inspekcijskih kontrola na području Federacije BiH kojim su bili obuhvaćeni porezni obveznici koji obavljaju građevinsku djelatnost, djelatnost priređivanja igara na sreću, pekarsku, trgovinsku, ugostiteljsku i druge uslužne djelatnosti. 

U tim kontrolama inspektori Porezne uprave su otkrili 72 neprijavljena radnika, 70 obveznika koji nisu izdavali fiskalne račune, 17 obveznika koji nisu imali instaliran fiskalni uređaj i 21 objekt koji je radio bez odobrenja za rad nadležnog organa.

Zbog utvrđenih nepravilnosti zapečaćena su 44 objekata i u 141 inspekcijskom nadzoru podneseni su prekršajni nalozi sa ukupno izrečenim novčanim kaznama u iznosu 276.400 KM.

U toku inspekcijskih nadzora na području Kantona Sarajevo u dva slučaja Porezna uprava Federacija BiH je tražila asistenciju pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, saopćeno je iz PUFBiH.

Posao


PLAĆE

Plaće u Europi: Tko dobiva više, a tko zaostaje?

Plaće u Europi značajno variraju, ovisno o državi, sektoru i potražnji za određenim zanimanjima. ...

10 Srp 2025

Futurist upozorava: Roboti dolaze po vaš posao - ali evo zašto to ne mora ispasti loše

Ako je futurist Adam Dorr u pravu, roboti i umjetna inteligencija zavladat će globalnom ekonomijo...

09 Srp 2025

GENERACIJA Z

Kako generacija Z mijenja pravila ponašanja na radnom mjestu

Sve više kompanija suočava se s izazovima u radu s mladim zaposlenicima iz generacije Z. Njihove ...

04 Srp 2025