Dnevni.ba - PRELOADER

Predložen pritvor za Edina Ćemana

25 Svi 2023


Predložen pritvor za Edina Ćemana

Nakon ispitivanja osumnjičenog, postupajući tužilac Tužilaštva BiH uputio je prema Sudu BiH prijedlog za određivanje mjere pritvora za Edina Ćemana (1985.). 

Osumnjičeni je lišen slobode na području Sarajeva, u okviru istrage Tužilaštva BiH u predmetu kodnog naziva “Kamen”, sumnjiči se da je kao pripadnik grupe za organizovani kriminal kontinurano vršio krijumčarenje većih količina različitih opojnih droga, uključujući “speed”, “marihuana-skunk” i “extasy” iz BiH prema zemljama EU, kao i iz zemalja zapadne Evrope u Bosnu i Hercegovinu.

Također, osumnjičeni je pod istragom i zbog krijumčarenja veće količine oružja iz BiH prema zemljama EU radi prodaje na ilegalnom tržištu i korištenja za izvršenje krivičnih djela.

Mjera pritvora je predložena zbog opasnosti od bjekstva i opasnosti da bi boravkom na slobodi mogao ometati istragu i prikrivati dokaze, kao i vršiti uticaj na svjedoke ili saučesnike.

Osumnjičeni se tereti da je počinio krivično djelo organizovani kriminal u vezi sa krivičnim djelom neovlašteni promet opojnim drogama, te krivičnim djelom neovlašteni promet oružjem i vojnom opremom i proizvodima dvojne upotrebe.

Na ročištu, koje će biti održano u Sudu BiH, postupajući tužilac detaljno će obrazložiti prijedlog za određivanje mjere pritvora, saopćeno je iz Tužilaštva BiH.

Crna kronika


Nakon više od 30 godina pronađen Hrvat koji je proglašen mrtvim, priča je šokirala i policiju

Hrvatski državljanin Boris C. iz Viersena (Sjeverna Rajna-Vestfalija), koji je nestao 1994. godin...

1 h 52 min

DROGA

HNŽ: Dobna granica eksperimentiranja s drogom se sve više snižava

Centar za prevenciju i izvanbolničko liječenje Mostar i Ministarstvo unutarnjih poslova Hercegova...

26 Lip 2025

PROMETNA NESREĆA

Prometna nesreća blizu Zračne luke Mostar

Jedna osoba je ozlijeđena u prometnoj nesreći koja se dogodila danas u 16:45 sati na magistralnoj...

25 Lip 2025