Dnevni.ba - PRELOADER

Predsjednica Meksika: SAD nam je poslao i migrante koji nisu iz naše zemlje

27 Sij 2025


Predsjednica Meksika: SAD nam je poslao i migrante koji nisu iz naše zemlje
Migranti

MEKSIKO je prošli tjedan primio deportirane migrante nemeksičkog podrijetla, rekla je danas predsjednica Meksika Claudia Sheinbaum, u suprotnosti s ranijom najavom da će se tome protiviti.

Sheinbaum je objavila da je Meksiko primio više od četiri tisuće deportiranih te da su „velika većina” njih Meksikanci. U taj broj uključeni su i ljudi poslani iz Sjedinjenih Država na četiri leta, piše Reuters. 

Od povratka Donalda Trumpa u Bijelu kuću ipak nije bilo „značajnog” rasta deportiranja iz SAD-a u Meksiko, rekla je Sheinbaum, javlja HINA. 

Predsjednica je ranije rekla da se njezina lijeva vlada protivi povratku programa „Remain in Mexico” (Ostani u Meksiku) Trumpove vlade pod kojim bi se migranti nemeksičkog podrijetla vraćali u Meksiko dok čekaju da počne proces razmatranja njihova zahtjeva za ulazak u SAD. 

Vijesti iz svijeta


Pokušaj ubojstva u Zagrebu: Ukrajinac izbo sina, ranije napao ženu

Zagrebačka policija uhapsila je 34‑godišnjeg državljanina Ukrajine zbog sumnje na poku&sca...

16 Lis 2025

Anglikanska crkva odustala od izdvojenih blagoslova istospolnih parova

Biskupi Anglikanske crkve odustali su od plana izdvojenih blagoslova istospolnih parova, kazav&sc...

16 Lis 2025

Jemen potvrdio smrt zapovjednika vojnih snaga i poručio: "Bit ćete kažnjeni za zločine koje ste počinili"

Jemenski hutisti u četvrtak su objavili da je tijekom „ispunjavanja dužnosti” ubijen ...

16 Lis 2025