Dnevni.ba - PRELOADER

Provodi se istraživanje kvalitete vode za piće na području Mostara

20 Srp 2023


Provodi se istraživanje kvalitete vode za piće na području Mostara

Eko HUB Blagaj i Omladinski klub ''Novi Val'' zajedno s izvan. prof. dr. Lejlom Riđanović provode istraživanje kvalitete vode za piće na području Mostara, koje ima za cilj osigurati pouzdane podatke o mikrobiološkom i fizičko-kemijskom stanju vode koju građani konzumiraju, te pružiti stručnu analizu rezultata kako bi se procijenila njena zdravstvena ispravnost.

Istraživanje se provodi u sklopu projekta ''Misli o prirodi''.

U skladu s Pravilnikom o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće, uzorci vode će biti uzeti s osam različitih lokacija na teritoriju Mostara. Analize će se provesti kako bi se procijenila mikrobiološka i fizičko-kemijske karakteristike vode, a dobiveni podaci će se predstaviti javnosti kroz okrugli stol i Dokument - Tumačenje i stručna analiza rezultata istraživanja i procjena kvalitete vode.

Analize vode za piće provest će se u ovlaštenim laboratorijskim institucijama kako bi se osigurala njihova pouzdanost i kredibilnost.

Krajnji cilj ovog istraživanja je da se građanima pruže relevantne informacije o kvaliteti vode koju koriste za piće na području grada Mostara, kako bi se povećala svijest o potrebi za očuvanjem i zaštitom izvora pitke vode kao i rijeka, priopćeno je iz Eko HUB-a Blagaj.

Mostar


ULIČNI NOGOMET

'Street Soccer 2025' kraći, ali intenzivniji

Mostar će od 28. do 30. svibnja biti domaćinom trećeg izdanja uličnog nogometnog turnira 'Street ...

20 Svi 2025

MOSTAR KUP 2025.

Mostar kup okupio više od 400 karatista iz regije

Mostar kup 2025. u organizaciji Karate kluba Mostar i ove godine je okupio veliki broj takmičara ...

19 Svi 2025

MOSTAR

Dvosmjerno prometovanje u Ulici Alekse Šantića

Zbog izgradnje kružnog toka na križanju Ulice Alekse Šantića i Ulice kardinala Stepinca u Mostaru...

16 Tra 2025