Dnevni.ba - PRELOADER

SDA: Izvinjavanjem Čoviću zbog Južne interkonekcije Nikšić potvrdio da su Trojci interesi HDZ-a važniji od interesa građana

10 Tra 2025


SDA: Izvinjavanjem Čoviću zbog Južne interkonekcije Nikšić potvrdio da su Trojci interesi HDZ-a važniji od interesa građana

Javno priznanje federalnog premijera Nermina Nikšića da se izvinjavao predsjedniku HDZ-a BiH Draganu Čoviću zbog usvajanja Zakona o Južnoj plinskoj interkonekciji još jednom potvrđuje da je Trojci naklonost koalicionih partnera i ambasada mnogo važnija od interesa građana, priopćeno je iz SDA.

-Zakon o Južnoj interkonekciji nije usvojen zato što je to prijedlog SDA, ili jer je važan za Sjedinjene Američke Države već zato što je ta Interkonekcija od strateškog značaja za Bosnu i Hercegovinu i njene građane. Južna interkonekcija smanjuje ovisnost o ruskom plinu, omogućava kvalitetnije snabdijevanje građana i privrede tim energentom, te omogućava diverzifikaciju izvora snabdijevanja energentima, što je obaveza Bosne i Hercegovine na evropskom putu. 

Izvinjavanje Draganu Čoviću, pravdanje pritiskom Ambasade SAD-a, iako su svojevremeno prisvajali zasluge za usvajanje tog Zakona, i to nakon što su ga mjesecima opstruisali, ukazuje na licemjernost i lutanje Trojke kojoj su očigledno interesi građana podređeni potrebi da ispunjavaju želje onima koji su ih doveli na vlast. 

Umjesto najavljenog pokušaja izmjena Zakona o Južnoj interkonekciji po željama HDZ-a BiH, federalna vlast je dužna što prije početi sa implementacijom već usvojenog Zakona, navodi se u priopćenju SDA.

Politika


Kontrolori letenja dižu glas: Nećemo vraćati dugove koje su drugi napravili

SARAJEVO - Reprezentativni sindikati koji djeluju na nivou BHANSA-e izražavaju duboku zabrinutost...

17 Tra 2025

SLUČAJ 'VIADUCT' I NJEGOVE POSLJEDICE PO BOSNU I HERCEGOVINU

Forto se raskukao nad 'tužnom' sudbinom BHANSA-e

Piše: Dragan Bradvica dragan@dnevni-list.ba Ministar prometa i veza Bosne i Hercegovine Edin Fo...

17 Tra 2025