Dnevni.ba - PRELOADER

Stoltenberg postaje novi norveški ministar finansija

04 Velj 2025


Stoltenberg postaje novi norveški ministar finansija
Jens Stoltenberg

Bivši generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg trebao bi u utorak postati novi ministar finansija Norveške u sklopu rekonstrukcije kabineta, objavili su emiter NRK i poslovni dnevnik DN, pozivajući se na anonimne izvore.

Stoltenberg, veteran Laburističke partije, bio je premijer Norveške 2000-2001. i 2005-2013. Bio je na čelu zapadne vojne alijanse deceniju, povukao se prošle godine, uključujući i tokom prvog mandata američkog predsjednika Donalda Trumpa.

Norveška euroskeptična Partija centra napustila je vladu u četvrtak zbog spora oko usvajanja energetske politike Evropske unije, ostavljajući laburistima lijevog centra da sami vladaju osam mjeseci prije izbora, piše Fena.

Vijesti iz svijeta


DMITRIJ PESKOV

Peskov: Putin i Trump mogli bi se ponovo sastati u bliskoj budućnosti

Ruski predsjednik Vladimir Putin i američki predsjednik Donald Trump mogli bi se ponovo sastati u...

4 h 30 min

ZAGREB

U Zagrebu uhićena trojica lažnih policajaca

Zagrebačka policija u četvrtak je uhitila trojicu prevaranata koji su se lažno predstavljali kao ...

5 h 7 min

JOE BIDEN

Joe Biden snimljen s ožiljkom na glavi. Operiran je zbog raka kože

Biv[i američki predsjednik Joe Biden podvrgnut je operaciji raka kože, potvrdio je njegov glasnog...

7 h 0 min