Dnevni.ba - PRELOADER

Trgovci vrbuju umirovljenike po restoranima

28 Stu 2022


Trgovci vrbuju umirovljenike po restoranima

Umirovljenici u Republici Srpskoj su na meti prevaranata koji ih vrbuju po restoranima nudeći im poklone vrijedne i 150 KM, upozoravaju iz Udruženja potrošača Don u Prijedoru.

Ovo se, kako navode, događa u Prijedoru ali vjerojatno i u drugim gradovima Srpske.

"U našem a vjerojatno i u Vašem gradu pozivaju umirovljenike nudeći im poklone u vrijednosti od 150 KM.  Na slikama vidite o kakvim se proizvodima radi a o vrijednosti istih nećemo ni govoriti. Deklaracije nema, proizvođača također nema, a čemu služi i to je diskutabilno", naveli su iz Udruženja „Don“.

Na svojim prezentacijama, „trgovci“ spaljuju lijekove a prodaju skupe fotelje za koje tvrde da pomažu u liječenju.

"Ponovo su paljeni lijekovi a fotelje koje prodaju po 5.600 KM, a kad dobijete bingo istu možete kupiti za 2.800 KM. Kada uplatite 1.400 KM od mirovine Vam drugih 1.400 KM odbijaju na rate. Da li su od grada/općine dobili suglasnost da mogu ovo raditi, da li je Inspekcija pozvana da ih kazni zbog svih zloupotreba? Ovo je pitanje bez odgovora", kažu u ovom Udruženju.

Pozivaju sve građane da upozore bližnje da ne nasjedaju na ovakve prevare.

BIH


TVORNICA GRANATA

Tvornica granata u BiH pred kolapsom, u SAD-u bijesni: "Totalna nesposobnost"

Jedina tvornica topničkog streljiva u Bosni i Hercegovini pred kolapsom je zbog lošeg upravljanja...

3 h 25 min

BICIKLISTI

Goraždanski biciklisti krenuli prema Srebrenici

Goraždanski biciklisti i ove godine dat će svoj doprinos obilježavanju godišnjice genocida u Sreb...

3 h 49 min

MOSTARSKO LJETO 2025.

Na Mostarskom ljetu večeras izložba fotografija i promocija knjige

U sklopu manifestacije Mostarsko ljeto 2025. večeras će biti upriličena izložba fotografija “Kroz...

4 h 36 min