Tuzla odnijela bod iz Mostara, pobjeda Sarajeva u Tuzli

21 Kol 2021

Nogometaši Zrinjskog i Tuzla Cityja odigrali su neodlučeno 1:1 u susretu 6. kola Premijer lige BiH.

Gosti su poveli preko Adnana Džafića u 32. minuti i držali su tu prednost sve do 89. minute kada je za 1:1 pogodio Matija Malekinušić.

Nogometaši Sarajeva pobijedili su večeras u Tuzli ekipu Slobode sa 2:1, u prvoj utakmici šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je tako lideru na tabeli Slobodi nanijelo prvi poraz u sezoni te upisalo treću pobjedu u gostima, a ukupno četvrtu kojom se probilo ka vrhu tabele.

Gosti su poveli u 15. minuti golom Bodula, a na 2:0 povisio je Ramić u 47. minuti.

Pogodak za Slobodu postigao je Beganović u sudijskoj nadoknadi.

S bodom iz Mostara Tuzla se izjednačila na vrhu ljestvice sa Slobodom. Obje momčadi imaju po 13 bodova, treće Sarajevo ima 12, a četvrti Zrinjski 11 bodova. Tuzla i Zirnjski imaju i utakmicu manje u odnosu na Slobodu i Sarajevo.