Dnevni.ba - PRELOADER

U Mostaru predstavljena knjiga ''Travnička anahronika''

22 Svi 2025


U Mostaru predstavljena knjiga ''Travnička anahronika''
Foto: Bljesak.info

U klubu knjige ''Ivo Andrić'' predstavljena je zbirka priča ''Travnička anahronika'' autora Enesa Škrge, objavljena u ediciji NOMAD. O knjizi su, osim autora, govorili Perina Meić i Edin Zubčević, objavio je Bljesak.info.

''Ovo je šarena knjiga, kaleidoskop, ona je u jednom trenutku na rubu putopisa, iako je riječ o esejima, ovo je zbirka priča ali i dnevničkih zapisa jednog zaljubljenika u zavičaj. Čitajući ovu knjigu naučit ćete mnoge stvari o Travniku, ali i o raznim temama kojim se ova knjiga bavi i Kojima Škrgo prilazi ureditski'', rekla je Perina Meić.

Inače, autor knjige Enes Škrgo, pisac je i istraživač, te kustos Andrićeve rodne kuće.

U recenziji knjige Ivan Lovrenović je naveo kako ''Škrgine travničke priče sve redom spadaju u mikrohistoriju, događaji, likovi i prizori iz tih priča izvan su gradskog i nacionalnog mainstreama, a svi su sol urbaniteta i civilizacije, te zato posjeduju pun život i silnu zanimljivost''.

''Posebno mjesto i naročita pažnja u Travničkoj anahronici posvećena je temi i fenomenu travničke underground kulturne i umjetničke scene za vrijeme rata i nešto poslije njega. Škrgo je i sam bio jedan od istaknutih protagonista te scene’’, napisao je Lovrenović, navodi Bljesak.

BIH


DONALD TRUMP

Trump Bosni i Hercegovini uveo carine od 30 posto

Predsjednik SAD Donald Trump uveo je carine od 30 posto na svu robu koja ulazi u Ameriku iz Bosne...

53 min

ŠIROKI BRIJEG

Policajac i mladić iz Širokog Brijega optuženi da su bakljom pržili muškarca pa ga pretukli

Tužiteljstvo Zapadnohercegovačkog kantona je podiglo optužnicu protiv M.S. (2003.) i M.Ć. (2003.)...

1 h 8 min

BiH je Dodikova 'kuhana žaba'

Piše: V.S.Herceg  mostar@dnevni-list.ba Samo dva dana nakon što se, iznenad...

1 h 53 min