Dnevni.ba - PRELOADER

U SAD-u se igrala skrivača s dečkom pa ga ostavila u koferu da umre. Osuđena je

04 Pro 2024


U SAD-u se igrala skrivača s dečkom pa ga ostavila u koferu da umre. Osuđena je
Pet sati iznosila obranu

Žena s Floride osuđena je na doživotni zatvor jer je zatvorila svog dečka u kovčeg, ostavljajući ga unutra satima dok nije umro. 47-godišnja Sarah Boone još je u listopadu proglašena krivom za ubojstvo drugog stupnja, a sad joj je izrečena kazna, piše index.

Tužitelji su naveli da je zatvorila svog dečka Jorgea Torresa J.R.-a u kovčeg, snimila video u kojem mu se ruga prije nego što ga je ostavila u kovčegu preko noći da se uguši i umre. Nekoliko članova Torresove obitelji obratilo se prije izricanja presude. "Ponekad kad pogledam kroz prozor, čekam da dođe i kaže: 'Mama, volim te'", kazala je Bianca Torres, žrtvina majka. 

Žrtvina sestra Victoria Torres poručila je da je Boone "prouzročila ogromnu bol". Jedna od žrtvinih kćeri, Ana Victoria Torres, naglasila je da je zbog smrti oca u kroničnoj depresiji i tjeskobi, prenosi CNN.

 "Opraštam si što sam se zaljubila u čudovište"
Boone je također svjedočila prije izricanja presude. Tvrdila je da ju je Torres zlostavljao. Tijekom suđenja, ona i njezin obrambeni tim nastojali su dokazati da je patila od "sindroma pretučenog supružnika" i da se bojala Torresa. Istaknula je da ju je Torres "udarao, pljuvao, silovao, izbo nožem i davio". 

"Opraštam si što sam se zaljubila u čudovište. I koliko god groteskan mogao postati, ja sam ga i dalje voljela, nadala se i opraštala", kazala je.

U veljači 2020. par je pio alkohol i igrao se ​​skrivača, navodi se u priopćenju državnog odvjetnika Andrewa Baina. Mislili su da bi "bilo smiješno" uskočiti u kovčeg kao dio igre, dodaje se. Boone je navela kako je Torres dobrovoljno ušao u kovčeg, prije nego što ga je ona zatvorila patentnim zatvaračem. 

Pet sati iznosila obranu
Snimala je sebe kako mu se ruga dok ju je tražio da ga pusti van, a zatim je otišla na kat spavati. Ispričala je kako je mislila da će Torres moći sam otvoriti kovčeg, budući da su mu dva prsta stršala van. Državni tužitelj je napomenuo kako se Boone kasnije probudila te da je pronašla Torresa koji više nije davao znakove života i nazvala hitnu. 

Dodao je da snimke pronađene na mobitelu osuđene žene dokazuju da je Torres "panično molio da bude pušten dok se Boone smijala i odbijala ga". "Na snimkama koje je snimila čuje se žrtva kako govori optuženoj da ne može disati i traži da je pusti iz kofera. Boone mu je odgovarala: 'To je ono što dobiješ', 'Tako se osjećam kad me prevariš'...", naveo je. 

"Ne mogu je.eno disati, ozbiljno", kazao je Torres u jednom trenutku. Na snimci se vidi kako uporno pokušava izaći iz kofera. Boone je iznosila vlastitu obranu oko pet sati.  Kada ju je tužitelj upitao zašto nije otvorila patentni zatvarač na kovčegu, odgovorila je: "Željela sam da pokuša shvatiti kako mislim da bi možda mogao napredovati i biti bolja osoba". 

Vijesti iz svijeta


Novi papa i "hrvatsko pitanje"

Nisu se još ni slegnule reakcije na vatikanski pontifikat Jorgea Marija Bergoglija iz spec...

12 h 12 min

Putin predložio direktne mirovne pregovore s Ukrajinom nakon tri godine rata

MOSKVA - Ruski predsjednik Vladimir Putin danas je predložio direktne razgovore s Ukrajinom 15. m...

13 h 10 min

PAPA LAV XIV.

Papa Lav XIV. iznenada otišao na put izvan Vatikana

PAPA Lav XIV. danas je otišao na svoj prvi put izvan Vatikana, u talijanski gradić Genazza...

10 Svi 2025