U slučaju prijevremenih izbora, moglo bi se dogoditi da presude glasovi Bošnjaka i Hrvata

Bivši predsjednik SIP-a BiH Petrić
Branko Petrić, bivši predsjednik Središnjeg izbornog povjerenstva (SIP) BiH, cijeni da presuda predsjedniku RS-a Miloradu Dodiku predstavlja pravno-političko nasilje dok njene posljedice proizvode veliku nestabilnost i nesigurnost. Kako je dodao, time se ne doprinosi demokratskim procesima u BiH te takvo pravno-političko nasilje može uzrokovati opću stagnaciju društvenog, političkog i ekonomskog razvoja. Petrić je ukazao da planska borba da se predsjednika entiteta eliminira s političke scene u BiH traje već dugo s ciljem nanošenja nesagledive štete interesima srpskog naroda na ovom prostoru, kao i da je pokušaj eliminacije Dodika dugotrajan proces te se svojedobno i od njega, Petrića, tražilo sudjelovati u tome, a što je, kako ističe, nedvosmisleno odbio a zbog čega su, kako je naveo, on i njemu slični, oni koji smetaju provođenju određenih tuđih politika, bili uklonjeni.
Bivši predsjednik SIP-a BiH stava je da bi se, u slučaju održavanja prijevremenih izbora, moglo dogoditi da presude glasovi Bošnjaka i Hrvata, što narušava demokratski proces.
- To bitno mijenja demokratske uvjete izbora te eliminira prednost koju je izabrani predsjednik RS-a imao, zaključio je.