Dnevni.ba - PRELOADER

Umro prvi tužilac za ratne zločine Srbije Vladimir Vukčević

08 Stu 2025


Umro prvi tužilac za ratne zločine Srbije Vladimir Vukčević

Prvi tužilac za ratne zločine Srbije Vladimr Vukčević preminuo je danas u 75. godini.

Ovu informaciju je za Danas potvrdio njegov prijatelj i saradnik Bruno Vekarić.
Vukčević je rođen 1950. godine u Beogradu gde je završio osnovnu školu i gimnaziju. Odrastao je na Dedinju.
Na beogradskom Pravnom fakultetu diplomirao je 1973. godine, a pravosudni ispit položio je 1976. godine.

Za zamjenika javnog tužioca u Prvom opštinskom javnom tužilaštvu u Beogradu izabran je aprila 1978. godine.
Zamjenik Okružnog javnog tužioca u Beogradu postao je 1994. godine, a 2002. godine postavljen je za zamjenika Republičkog javnog tužioca i šefa Krivičnog odjeljenja u Republičkom javnom tužilaštvu.
U julu 2003. godine Skupština Srbije izabrala ga je za Tužioca za ratne zločine. Novembra 2009. godine ponovo je izabran na tu funkciju. Na toj funkciji je ostao do kraja 2015. godine, piše Istinomer.
Vukčević je poznat i po tome što se zalagao za poštivanje presuda međunarodnih presuda i protivio se negiranju genocida u Srebrenici navodeći da zvaničnici time "bacaju ljagu" na narod Srbije.

REGIJA


U Sloveniji uhićen ubojica iz Međimurja

Josip Oršuš, za kojim je policija tragala nakon ubojstva i ranjavanja u naselju Sit...

06 Pro 2025

Gotov očevid u Rijeci. Mladić ubio djevojku, tijelo na stubištu pronašao Nepalac

JUTROS se u centru Rijeke dogodila tragedija. Na stubištu zgrade na Trgu Republike Hrvatske, na r...

06 Pro 2025

Umrla žena na stubištu u Rijeci, ubio ju je muškarac? Pod nadzorom je policije

Jutros  se u centru Rijeke dogodila tragedija. Na stubištu zgrade na Trgu Republike Hrvatske, na...

06 Pro 2025