Dnevni.ba - PRELOADER

Upisao bh. rekord, ali će sačekati potvrdu za SP

16 Velj 2024


Upisao bh. rekord, ali će sačekati potvrdu za SP

Bosanskohercegovački atletski reprezentativac Mesud Pezer se iz Beograda vratio kući s novim bh. dvoranskim rekordom u bacanju kugle od 21,42 metra, te bio ukupno drugi najuspješniji natjecatelj tog mitinga pa se može s pravom nadati da će početkom ožujka biti sudionik ovogodišnjeg Svjetskog dvoranskog prvenstva u škotskom Glasgowu.

„Naravno da sam zadovoljan nastupom i činjenicom da sam dva puta poboljšavao vlastiti državni rekord, ali ostaje žal što nisam ispunio norme za OI i SP. S obzirom da se norma za SP može ostvariti do 18. veljače te da će 20. veljače biti objavljena konačna lista sudionika na SP-u, a ja se do tada više neću natjecati, ostaje mi da sačekam poziv za nastup u Glasgowu na osnovu rejtinga“, pojasnio je Pezer i dodao:

„Siguran sam, recimo 99 posto, da ću poziv i dobiti te biti jedini bh. predstavnik, ali to još moramo sačekati. U disciplini kugle nastupit će ukupno 16 bacača. Narednih pet-šest dana bit ću u Zenici i čekati poruku iz našeg saveza, nakon čega bih po hitnoj proceduri morao vaditi vizu. Plan je da, ako budem na popisu za SP, zadnjih 10-ak dana ponovo treniram u Beogradu, gdje sam ove zime i proveo najviše vremena“, rekao je Pezer. Fena

OSTALI SPORTOVI


F1

Atosport tvrdi: 'FIA ima problem zvani Max Verstappen'

'Njegova vještina utrkivanja je neupitna, ali on ima i mračnu stranu koju mnogi ignoriraju...

05 Lip 2025

MALI NOGOMET

Turnir 'Lipanjske zore Buna 2025.' ove godine slavi posebnu obljetnicu

Buna kod Mostara i ove će godine biti domaćinom tradicionalnog malonogometnog turnira 'Lipanjske ...

05 Lip 2025

ROLAND GARROS

Đoković nastavio juriti 25. Grand Slam

Novak Đoković u polufinalu je Roland Garrosa, a nakon što je svladao Alexandra Zvereva s 3...

05 Lip 2025