Velež: Dudić je baš protiv Tuzlaka uzeo svoj prvi bod s Rođenima…

21 Svi 2021

Velež: Dudić je baš protiv Tuzlaka  uzeo svoj prvi bod s Rođenima…

Posljednju utakmicu na domaćem terenu nogometaši Veleža igraju u nedjelju protiv Slobode. U situaciji kada pobjedu trebaju, pobjedu s kojom bi napravili možda i definitivni korak prema Europi.

Dobru atmosferu na stranu, na strani i rekordan niz bez poraza, ali pobijediti Slobodu neće biti lako, jer je Mladen Žižović za relativno kratko vrijeme posložio ekipu koja teško gubi utakmice. Došao je na klupu u trenutku kada su Tuzlaci imali četiri vezana poraza i kada su čak svoj ostanak doveli u pitanje.

Sada je to već neka druga Sloboda koja iza sebe ima pet utakmica bez poraza, koja je uzela dva boda Sarajevu u vrlo važnom trenutku pa onda i Širokom Brijegu... što potvrđuje činjenicu da ni Veležu neće biti lako. Iako je recimo ove sezone Velež već dva puta bio bolji od Tuzlaka - jednom 3:0, drugi put na Tušnju 2:1. Iako od povratka u Premijer ligu od četiri utakmice protiv Slobode nije izgubio niti jednu.  Zanimljivo, baš je protiv Slobode Feđa Dudić debitirao na klupi Veleža, tamo 10. kolovoza 2019. godine, osvojivši svoj prvi bod u mandatu koji bi na kraju mogao naći mjesto u povijesnim knjigama Veleža... a već je neke rekorde potukao, postavio nove.

Dudiću će nedjeljna utakmica biti deveta u karijeri protiv Slobode - četiri je odradio kao trener GOŠK-a. S druge strane sraz protiv Mladena Žižovića bit će mu peti. Kao trener Radnika Žižović je bio uspješniji dva puta, sa Zrinjskim je slavio jednom.

Dileme oko sastava - beznačajne

Slobodu Velež dočekuje bez Slaviše Radovića i Dine Hasanovića - zbog kartona. Radović je u posljednje vrijeme imao problema sa ozljedom pa je njegova minutaža po povratku na teren bila nešto manja. U posljednjih pet utakmica na terenu je proveo 126 minuta, što je u nekom prosjeku od 25 po susretu. Hasanović se nakon puno teže ozljede vratio baš protiv Radnika na startu drugog dijela sezone… nakon čega je propustio dva susreta.

U prijevodu, nekih velikih dilema oko sastava u takvoj situaciji Dudić ne bi trebao imati. Ostaje pitanje da li će recimo Mehamed Ćosić biti starter na boku umjesto Harisa Ovčine i hoće li umjesto Hasanovića zaigrati Edo Vehabović, što ostavlja prostora i za povratnika Nemanju Anđušića.

Naravno, Velež igra na svom terenu pa je nekako očekivano da bude napadački orijentiran od prve minute – što će reći da će postavka na terenu i izbor pojedinih igrača ovisiti o tome. Ali kako god bude, lagano neće biti. F. I.