Zrinjski: Prvi duel s prvoligašem, uz to i direktnim rivalom

06 Velj 2021

Zrinjski: Prvi duel s prvoligašem,  uz to i direktnim rivalom

Sergej Jakirović je bio jako nezadovoljan prvim poluvremenom protiv Posušja i petoricom igrača kojima je prvotno namijenio šezdeset minuta na terenu, da bi ih ipak zamijenio nakon prvog poluvremena. Bukvalno je to nezadovoljstvo zasjenilo konačnih 2:0 kontra solidnog rivala, ali svejedno je Jakirović morao vidjeti i nešto pozitivno u svemu. Posebno zbog činjenice da je idući rival – specifičan, da će protiv Željezničara Plemići ove subote ipak morati pokazati sve pozitivne strane.

Varvodić, Gačić, Magdić, Kordić, Ibanez, Trebotić, Arežina, Vukoja, Govedarica, Todorović i Mašić. Oni su odigrali slabo prvo poluvrijeme protiv Posušja, a najviše kritika otišlo je na račun petorke Ibanez, Trebotić, Arežina, Govedarica i Todorović, igrača koje je Jakirović promijenio na poluvremenu, a planirao im je dati 60 minuta. Igrači su to koji su ostali dužni još iz prvog dijela sezone i koji si kao takvi nisu napravili uslugu… a hoće li neki od njih završiti u društvo napadača Petra Kunića, koji u iščekivanja rješavanja svog statusa trenira odvojeno od ekipe, ili će ih Jakirović nastaviti testirati – pokazat će već duel protiv Željezničara na rasporedu ove subote.

Utakmica je to specifična po tomu što će biti prva ove zime u kojoj će se s druge strane terena naći prvoligaš. Jer sve dosad, bile su to ekipe iz nižeg ranga – redom: Croatia iz Zmijavaca, Junak iz Sinja, Čapljina te jesenski prvak Prve federalne, Posušje. Uz to, Željo je i direktni rival u borbi za Europu pa nema sumnje da će ova provjera biti znakovita – da će, iako je to tek peta od deset provjera, otkriti u kojem smjeru ide ovaj Zrinjski. Željo je s druge strane također odigrao četiri meča, sa 3:0 savladao je Neum, s 3:1 pala je Čapljina, Mladost je primila četiri komada (4:1), a protiv Veleža nije bilo golova, kao ni posebnih prilika koje je trebalo izdvojiti.

Što se tiče mjesta odigravanja utakmice, odluke o odabiru terena neuništenog kišom i test utakmicama, jučer u poslijepodnevnim satima te informacije nije bilo. A s obzirom da su i Zrinjski i Željezničar na pripremama u Međugorju – za očekivati je da su i jedni i drugi ciljali na tamošnji, najbliži im teren, no ipak je najvažnije pitanje bilo u kakvom će stanju biti travnjak.

Piše: Slaven Nikšić