Dnevni.ba - PRELOADER

Zrinjski: U Alkmaar - u dobrom raspoloženju

28 Stu 2023

Nakon dva poraza, došla su dva trijumfa - uvjerljiva. Zrinjski je došao do daha i sada u jednom dobrom raspoloženju ide u Alkmaar ovog četvrtka.

Težak poraz od Veleža i pomalo neočekivana trenerska smjena, lagano se arhiviraju. Najbolji mogući način zaboraviti težak poraz od gradskog rivala i generalno burno razdoblje, pobjede su – što više njih. A po razilasku kluba s Krunoslavom Rendulićem i dolasku Marija Ivankovića, Zrinjski je uvezao dvije, uvjerljive. Široki je pobijeđen 3:1, GOŠK 5:1. Teži i nešto lakši protivnik, oba su pala u jednoj kontroliranoj ofenzivi Zrinjskog, prepoznatljivim partijama koje su podgrijale nadu da se i ostatak jesenske kampanje može odraditi u istom, sličnom stilu i ritmu.

Očekivali tri boda, ne i 'petardu'

- Nismo očekivali ovakvu pobjedu, priznao je Mario Ivanković nakon 'petarde' u Gabeli, uvjerljive pobjede u koju je Nemanja Bilbija utkao dva komada, a Kiš, Ramić i Sabljić dodali još po gol.
Uz brojne i raznovrsne strijelce, raduje i dobro balansirana minutaža pa su tako Kiš, Čanađija, Zlomislić i Ivančić dobili po poluvrijeme, a Ćuže je odradio sat vremena…
- Došli smo u Gabelu po tri boda, ali pet golova nije nikome lako dati, pogotovo po teškom terenu. Upisali smo bodove, odmorili neke igrače i možemo biti prezadovoljni.
Prezadovoljni je prava riječ, posebno ako se sjetimo da je ovo već četvrti put ove sezone da Zrinjski zabija po pet i više komada rivalima, s tim da se to jednom dogodilo i u Europi, protiv Breidablika… a kad smo već kod Europe, upravo će tamo Zrinjski u idućoj utakmici pokušati održati ovaj zadovoljavajući ritam.

'U Nizozemsku rasterećeni'

Slijedi peto kolo skupine Konferencijske lige, gostovanje AZ-u Alkmaaru. Istom onom timu na čiju je štetu Zrinjski zavrijedio jako puno pozornosti već u onoj prvoj utakmici u skupini. AZ je Pod Bijelim brijegom imao 3:0, Zrinjski je u nastavku zabio četiri komada…
Mostarcima prijeti osveta, ali oni su neopterećeni tom činjenicom.
- Svakako da nam je prioritet prvenstvo, da smanjimo razliku za Borcem, upozorio je Ivanković s čijim je dolaskom zaista došlo do onog klasičnog pozitivnog šoka.
Šoka koji je razdrmao momčad, učinio da ne izgleda iscrpljeno kao što je to bio slučaj prije par utakmica (Legia u Varšavi, Velež) i na najbolji mogući način najavio AZ, ali i ostatak jeseni.
- U Nizozemsku ne idemo rasterećeni u smislu da nas ne zanimaju bodovi, ali idemo bez imperativa, bez pritiska, pokušati što bolje odigrati, zaključio je Ivanković.

Piše: Slaven Nikšić