Dnevni.ba - PRELOADER

SiP BiH donio Naredbu o ponovnom brojanju glasačkih listića u Glavnom centru za brojanje

26 Lis 2024


SiP BiH donio Naredbu o ponovnom brojanju glasačkih listića u Glavnom centru za brojanje
SIP

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine je razmatrala jedan dio pristiglih zahtjeva za ponovno brojanje glasova i u vezi s tim je odlučila da će, u nekim slučajevima po službenoj dužnosti, a u nekim slučajevima po zahtjevu, donijeti Naredbu o ponovnom brojanju glasačkih listića u Glavnom centru za brojanje, javlja BHRT

Danas usvojena Naredba će biti objavljena na web stranici Centralne izborne komisije BiH www.izbori.ba, i smatraće se da je danom objave ona dostavljena svim učesnicima u izbornom procesu, saopšteno je iz CIK-a BiH. 

Odluka o ponovnom brojanju glasova, između ostalog, donesena je i za Bosanski Petrovac. 

"Upravo je na 95. Sjednici Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine donijela naredbu o ponovnom brojanju glasova u izbornoj jedinici 030, Bosanski Petrovac.
Smatramo da je ovo jedini ispravan način za otklanjanje svih sumnji u izborni proces u Bosanskom Petrovcu, s obzirom na to da je naš kandidat za načelnika samo jedan glas u zaostatku za kandidatom SNSD-a", naveli su iz OO SDA Bosanski Petrovac na Facebook-u.

Dodali su da će rezultat ponovnog brojanja, kakav god on bio, biti ishod volje birača, te da će ga SDA kao takvog i prihvatiti.

Podsjetimo, Bobana Velaga Lipić (SNSD) pobijedila je na izborima za načelika Opštine Bosanski Petrovac. Ona je osvojila 1.151 glas, dok je kandidat SDA Mahmut Jukić, bio drugoplasirani sa samo jedan glas manje - 1.150.

BIH


KAJA KALLAS

Kaja Kallas danas stiže na Balkan: Podgorica, Tirana pa Sarajevo

Visoka predstavnica EU za vanjsku politiku i sigurnost Kaja Kallas boraviće od sutra do srijede, ...

35 min

MOSTAR

Izaslanstava HDZ-a BiH i Hrvatske sastaju se večeras u Mostaru

Kako je najavljeno iz HDZ-a BiH, fotografi i snimatelji mogu uzeti uvodne kadrove u 19 sati, a iz...

1 h 9 min

Milorad Dodik potpisao pomilovanje nećaku Sredoja Novića

Milorad Dodik je iskoristio poziciju predsjednika Republike Srpske da smanji zatvorsku kaznu Svje...

1 h 45 min