Dnevni.ba - PRELOADER

Amerika napravila korak prema legalizaciji marihuane

01 Svi 2024


Amerika napravila korak prema legalizaciji marihuane
Marihuana

Američko ministarstvo pravosuđa u utorak je odlučilo rekreacijsku upotrebu marihuane proglasiti manje ozbiljnim zločinom.

Promjena politike potencijalno bi mogla biti najveća promjena u saveznoj politici kanabisa u 40 godina.

Dionice tvrtki za proizvodnju kanabisa, kao što su Tilraj, Trulajv Kanabis Korp i Grin tamb Industiz, porasle su preko 20 posto, javlja HINA.

Ministarstvo pravosuđa, koje nadzire Upravu za suzbijanje droga (DEA), preporučilo je da se kanabis klasificira kao takozvana droga treće skupine, s umjerenim do niskim potencijalom za fizičku i psihičku ovisnost,  javlja HINA.

Prijedlog se šalje Uredu za upravljanje i proračun Bijele kuće na pregled i finaliziranje procesa, rekao je izvor.

Ta promjena ne bi legalizirala rekreacijsku upotrebu marihuane, navodi AP.

Vijesti iz svijeta


RYANAIR

Ryanair pod istragom zbog naknade za sjedenje uz djecu: Je li era skrivenih troškova pri kraju?

Najveći europski niskotarifni prijevoznik Ryanair našao se pod istragom britanskog regulatora. Ra...

41 min

Svjetska banka: Globalni gospodarski rast ulazi u najopasnije razdoblje nakon pandemije

Svjetska banka poslala je jedno od najozbiljnijih upozorenja od završetka pandemije. Prema najnov...

49 min

Potvrđeno: Počeo je El Niño, bit će ekstreman

Američki  znanstvenici objavili su da je službeno započeo El Niño, prirodni vremenski obrazac u ...

57 min