Dnevni.ba - PRELOADER

Bolt: Razmišljao sam o povratku za OI u Tokiju

09 Ruj 2021


Bolt: Razmišljao sam o povratku za OI u Tokiju

Svjetski rekorder na 100 i 200 metara, 35-godišnji Jamajčanin Usain Bolt priznao je u razgovoru za BBC da je "razmišljao o povratku na stazu za Olimpijske igre u Tokiju", ali i dodao da je sada prekasno za povratak atletici.

Bolt je sjajnu karijeru u kojoj je osvojio osam zlatnih olimpijskih medalja i 11 naslova svjetskog prvaka, završio na Svjetskom prvenstvu u Londonu 2017., s navršenom 31 godinom.

“Kad sam svom treneru rekao da idem u mirovinu, posjeo me i rekao mi da kad donesem tu odluku, onda je ona konačna. Rekao mi je da neće prolaziti nikakve oproštajne turneje i da budem siguran da sam spreman za mirovinu”, izjavio je Bolt te priznao da je bilo trenutaka kad ga je ‘škakljala’ misao o povratku.

“Sad je prekasno. Da sam se odlučio na povratak, to bih učinio na ovim Olimpijskim igrama. Sjećam se da sam 2019. otišao svom treneru i pitao ga što misli o povratku na Igrama? Samo me pogledao i rekao – ne započinji. Bez svog trenera ne bih to nikada napravio, jer mu vjerujem. Ako on kaže ne, onda je to tako – ali imao sam poriv.”

OSTALI SPORTOVI


OVE SUBOTE

Za četvrtinu šira lista sudionika ovogodišnje Blagaj 5K utrke

Danas je u prostorijama Sportskog saveza Grada Mostara održana press konferencija povodom trke Bl...

4 h 49 min

TAEKWONDO

BiH ukazana posebna čast

Jučer je u organizaciji ITF taekwondo saveza Federacije Bosne i Hercegovine otvoreno Europsko prv...

12 h 0 min

FORMULA 1

Brz je, hladnokrvan, ne obazire se puno na priče… podsjeća na nekoga

Da je Formula 1 ove sezone dobila novu super-zvijezdu, možda bi bilo i pogrešno ustvrditi. Jer za...

24 Tra 2025