Dnevni.ba - PRELOADER

Brat Georgea Floyda pozvao Kongres da "zaustavi bol"

10 Lip 2020


Brat Georgea Floyda pozvao Kongres da "zaustavi bol"

Philonise Floyd, brat ubijenog Afroamerikanca Georgea Floyda čija je smrt potaknula globalne prosvjede, pozvao je zastupnike u američkom Kongresu da usvoje reforme koje će zaustaviti policijsku brutalnost kako njegov brat ne bi bio samo "još jedno ime na listi", prenosi BBC.

Ovdje sam da zatražim od vas da to zaustavite. Zaustavite bol, rekao je Floyd (42) ponijet emocijama na saslušanju pred Odborom za pravosuđe Zastupničkog doma, dan nakon što mu je pokopan brat u Houstonu.

- George je tražio pomoć i bio je ignoriran. Molim vas, poslušajte poziv koji vam sada upućujem, pozive naše obitelji i pozive koji odjekuju na ulicama cijelog svijeta, kazao je.

George Floyd (46) umro je u Minneapolisu prije petnaest dana nakon što mu je policijski časnik, bijelac, koljenom protisako vrat skoro devet minuta. Njegova je smrt izazvala prosvjede protiv rasizma i policijske brutalnosti u SAD-u koji su se proširili diljem svijeta.

Odbor za pravosuđe Predstavničkog doma održao je prvo kongresno saslušanje kako bi razmotrio pitanja koja su izazvala građanske nemire - rasizam i policijsku brutalnost.

Vijesti iz svijeta


Trump ukinuo sankcije ruskom proizvođaču oružja, isti dan obustavio pomoć Ukrajini

AMERIČKI predsjednik Donald Trump ukinuo je sankcije za više ruskih tvrtki i banaka, među ...

02 Srp 2025

I njemački kancelar protiv duginih zastava na Bundestagu: 'Nije ovo cirkus'

Njemački kancelar Friedrich Merz izazvao je u srijedu ogorčenje dijela javnosti svojom izjavom ka...

02 Srp 2025

URSULA VON DER LEYEN

Zbog prepiske Von der Leyen i šefa Pfizera glasat će se o povjerenju EK

EUROPSKI parlament idući će tjedan glasati o povjerenju Europskoj komisiji pod predsjednicom Ursu...

02 Srp 2025