Dnevni.ba - PRELOADER

Budimpešta: 700 avanturista plivalo od jedne do druge obale Dunava

29 Kol 2020


Budimpešta: 700 avanturista plivalo od jedne do druge obale Dunava

Oko 700 plivača avanturista u subotu je u Budimpešti uronilo u brze vode Dunava, uživajući u neobičnom pogledu na slavne gradske mostove dok su plivali najduljom rijekom u Europskoj uniji.

Događaj je dio Budimpeštanskih gradskih igara, čije održavanje podupiru općinske vlasti nastojeći potaknuti stanovnike mađarske prijestolnice da u sportske svrhe što češće koriste gradske parkove, ceste i plovne putove.

Subotnja zadaća plivača bila je preplivati rutu dugačku 430 metara s jedne obale rijeke do druge. Plivalo se uz osiguranje brojnih čamaca.

"Kad jednom pokušate, osjetit ćete snagu rijeke, i nevjerojatno je ... koliko je ona snažna i brza. Plivati ??u našoj prekrasnoj rijeci ... sjajan je osjećaj", rekao je za televiziju Reuters 50-godišnji Istvan Kovacs, bivši boksač koji je među ostalima sudjelovao u natjecanju.

Organizatori su dopustili da sa startne pozicije u rijeku istodobno ulazi između 20 i 25 plivača, kako bi se omogućilo provođenje mjera sigurnosti i fizičkog razmaka na nasipu zbog koronavirusa.

Lifestyle


LJUBAV

Psihoterapeutkinja dijeli pet znakova koji otkrivaju da ljubav u vezi nije prava

U vezama nije uvijek lako prepoznati razliku između prave i lažne ljubavi. Odnos bez stvarne pove...

31 Svi 2025

LJUBAV

Savjetnica: Ako partnerica za vas radi tri stvari, uistinu vas voli

U vezama je važno da obje strane pokazuju pažnju i poštovanje kroz svakodnevne geste. Iako se če...

31 Svi 2025