Dnevni.ba - PRELOADER

Crni dani u Istanbulu: Najmanje 37 mrtvih, uhićeno 14 osoba

16 Pro 2024


Crni dani u Istanbulu: Najmanje 37 mrtvih, uhićeno 14 osoba
Istanbul

Više od 35 ljudi umrlo je tokom prethodnih šest sedmica nakon što su pili nelegalno proizvedeni alkohol u Istanbulu, saopštile su turske vlasti.

Još 40 osoba je hospitalizovano sa simptomima trovanja, od kojih je 23 već otpušteno, javila je agencija Adnkronos, javlja SRNA. 

Kancelarija guvernera Istanbula precizirala je da je do sada potvrđeno 37 smrtnih slučajeva.

Vlasti su objavile da je uhapšeno 14 osoba i da su izvršeni pretresi na više od hiljadu mjesta u gradu, uz pljenidbu 14.700 boca pića. Akcija se nastavlja.

U Turskoj porezi podižu cijene alkoholnih pića, a to podstiče nelegalnu proizvodnju.

Vijesti iz svijeta


Lažni oglasi za apartmane ponovno varaju turiste na Jadranu

ova turistička sezona donijela je i stare probleme, među kojima su prijevare turista putem lažnih...

11 Srp 2026

Erdoan: "Pakao Srebrenice se danas ponavlja u Gazi, međunarodna zajednica ništa nije naučila!"

Predsjednik Turske Redžep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdogan) poslao je poruku povodom 31. godi&s...

11 Srp 2026

Kamiondžija iz Novog Pazara bio u kazinu s djevojkom, pa mu se izgubio svaki trag: Evo gdje je pronađeno tijelo

Novi Pazar pogodile su dvije teške tragedije koje su u razmaku od svega nekoliko dana odni...

11 Srp 2026