Dnevni.ba - PRELOADER

Danas ročište na Sudu BiH o produženju pritvora Debevecu i Mehmedagiću

15 Velj 2024


Danas ročište na Sudu BiH o produženju pritvora Debevecu i Mehmedagiću

SARAJEVO, (FENA) - Ročište na Sudu BiH na kojem će se odlučivati o produženju pritvora u predmetu Ranko Debevec i drugi zakazano je za danas u terminu od 11.00 do 12.30 sati, a predsjedavat će sudac Davorin Jukić, objavljeno je na web stranici Suda BiH.

Kako je proteklih dana javljeno u bh. medijima, Tužilaštvo Bosne i Hercegovine zatražilo je produženje pritvora za Ranka Debevca, suspendovanog predsjednika Suda BiH, i Osmana Mehmedagića, bivšeg direktora Obavještajno-sigurnosne agencije (OSA), zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogli ometati istragu, prikrivati dokaze, kao i vršiti uticaj na svjedoke ili saučesnike.

Iz Tužilaštva BiH navode da su “došli do novih dokaza i saznanja i proširili istragu protiv navedenih osumnjičenih na više različitih događaja“, te su zbog toga predložili Sudu produženje pritvora za još 30 dana.

Osumnjičeni Debevec i Mehmedagić nalaze u pritvoru po rješenju ovog Suda od 16. siječnja, kada je pritvor produžen za mjesec dana, odnosno do 16. veljače 2024. godine.

Debevec i Mehmedagić osumnjičeni su za zloupotrebu položaja i krivotvorenje službene isprave, a uhićeni su 19. prosinca.

leftorcms::common.uncategorized


ASTROLOGIJA

Horoskop za utorak: Vage primaju neočekivanu pohvalu, Škorpioni mijenjaju planove

Otrkijte  što zvijezde spremaju za utorak, 6. svibnja 2025. godine. OvanPosao: Danas se otvara ...

06 Svi 2025

MEĐUNARODNI SAJAM GOSPODARSTVA

Veronika Pinjuh: Reakcije posjetitelja na sajmu su odlične, želimo potaknuti turiste na duži boravak u Ljubuškom

Veronika Pinjuh: Reakcije posjetitelja na sajmu su odlične, želimo potaknuti turiste na duži bora...

11 Tra 2025

EMMANUEL MACRON

Macron se sastaje sa stranačkim čelnicima kako bi Francuskoj omogućili novog premijera

Francuski predsjednik Emmanuel Macron sastaje se u petak sa stranačkim čelnicima ljevice, centra ...

23 Kol 2024