Dnevni.ba - PRELOADER

Dobra vijest: U FBiH neće doći do povećanja cijena plina

19 Tra 2024


Dobra vijest: U FBiH neće doći do povećanja cijena plina
Plin

U Federaciji Bosne i Hercegovine u naredna tri mjeseca neće doći do povećanja cijena plina, iako je došlo do povećanja nabavne cijene plina.

Ova odluka donesena je nakon što je ovlašteni snabdijevač plinom dobio cijene za drugi kvartal ove godine, a koje su uvećane u odnosu na prethodni period, saopćeno je iz Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije.

Federalni ministar energije, rudarstva i industrije Vedran Lakić poručio je da Vlada Federacije BiH i resorno ministarstvo i na ovaj način žele zaštitili građane.

“Ne možemo utjecati na globalna dešavanja niti na rast cijena na svjetskom tržištu, ali dajemo sve od sebe da osiguramo redovno, stabilno i sigurno snabdijevanje prirodnim gasom za građane Federacije BiH. Konstantno pratimo cijene energenata i, koliko nam to mogućnosti dozvoljavaju, preuzimamo dio tereta kako bismo građane poštedjeli posljedica globalnih promjena”, izjavio je ministar Lakić, prenosi N1

Biznis


Povećana potrošnja goriva: Koji su mogući uzroci?

Cijene goriva su visoke, pa se pokušava uštedjeti na svakom koraku, a jedan od načina je preispit...

23 min

ZARA

Hoće li zaposlenici Zare uništiti prihod kompanije na crni petak?

Radnici španjolske modne kompanije Zara iz sedam europskih zemalja najavili su jučer, prosvjede z...

1 h 17 min

SAMSUNG

Kompanija Samsung se reorganizirala – za snažniju poziciju na tržištu idu s dva izvršna direktora

Samsung Electronics službeno je predstavio veliku reorganizaciju upravljanja. TM Roh, dosadašnji ...

1 h 34 min