Dnevni.ba - PRELOADER

Dodik želi da i BiH, kao SAD, uvede sankcije Međunarodnom kaznenom sudu u Hagu

3 h 17 min


Dodik želi da i BiH, kao SAD, uvede sankcije Međunarodnom kaznenom sudu u Hagu
Nove ideje iz RS-a

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da podržava odluku američkog predsjednika Donalda Trumpa o sankcijama Međunarodnom kaznenom sudu. 

Kazao je kako je to jasna poruka da nasrtaji na suverenitet država i prava njihovih žitelja na legitimnu obranu neće biti tolerirani. 

'Predložit ću da BiH, slijedeći politiku SAD, iz istih razloga sankcionira MKS i stavi točku na nelegitimne pritiske', rekao je Dodik. 

Dodik je na mreži X objavio da je krajnje vrijeme za borbu za pravo i pravdu bez straha od bilo čijeg diktata.

Podsjetimo, predsjednik SAD Donald Trump potpisao je uredbu o uvođenju sankcija Međunarodnom kaznenom sudu u Hagu zbog napada na SAD i njene saveznike, poput Izraela. Ipak, treba naglasiti da Amerika nije članica Međunarodnog kaznenog suda, odnosno nikad ga nisu ratificirale.

Politika


OHRABREN TRUMPOM Dodik likuje i najavljuje veliku istragu o projektima USAID-a

Predsjednik RS-a i SNSD-a Milorad Dodik održao je konferenciju za medije na kojoj je govorio samo...

38 min

IMENA Tko su šest državljana BiH čiju je deportaciju naredio Trump?

Nova administracija SAD donijela je nedavno odluku o deportaciji oko 170 državljana BiH. Odluka j...

1 h 0 min

DRUGI SU ODLUČILI TRAŽITI MRVICE S VOĐINOG STOLA, A MI NE

HRS žestoko prozvao Čovića i distancirao se od HNS-a

Hrvatska republikanska stranka oglasila se povodom najave sjednice Hrvatskog narodnog sabora te s...

1 h 23 min