DRMIĆ: Izgubili smo dva boda u Travniku

06 Ruj 2021

Nogometaši Tomislava su još jednom potvrdili da barem zasad bolje igraju u gostima, nego na svom terenu u Tomislavgradu.

U okviru 4. kola Prve lige FBiH su odigrali neriješeno na stadionu Pirota protiv Travnika (1:1), a imali su vodstvo u 24. minuti preko Lea Jankovića, što je u 60. minuti anulirao Nijaz Fazlić te tako postavio konačni rezultat.

- Za nas je to pozitivan rezultat, ali mislim da smo bili bliže pobjedi i da smo izgubili dva boda. Čestitke momcima poslije one pljuske kući i teškog poraza od Goražda (4:0), jer su se digli i odigrali tako čvrstu i tešku utakmicu, govori trener Tomislava Goran Drmić.

Ekipa je opet pokazala da im bolje ide u gostima.

- Igrali smo onako kako smo se dogovorili, prepustili smo domaćinu laganu inicijativu, ali smo bili opasniji u kontrama. Imali smo vodstvo, primili teškom nepažnjom gol sa 40 metara, kakav se rijetko viđa. Možemo žaliti za tri boda, ali svaki bod je dobar i važan u ovoj ligi, ističe Drmić.

Zanimljivo je da su izgubili kući od Goražda (4:0), da bi Goraždani u subotu bili kući poraženi od Radnika (1:0).

- Prilično je sve nepredvidivo, ali mislim da nije realan naš rezultat sa Goraždem jer stvarno smo odigrali loše. Meni se učinilo da je Gradina bolja od Goražda, iako je teško suditi na osnovu jedne utakmice. Tu smo stvorili nekoliko prilika, dok smo protiv Goražda baš bili loši. Nogomet je dokazivanje iz utakmice u utakmicu, pa ako si imalo dekoncentriran, protivnik te kazni. Svi se bore i trude, a liga je dosta izjednačena, kaže Drmić.

Sljedećeg vikenda igraju sa GOŠK-om.

- Svaka sljedeća je teža od teže utakmice. Sa GOŠK-om smo igrali 2:2 u prijateljskoj, dobro smo odigrali, ali to ništa ne garantira u prvenstvu. Respektiramo ih maksimalno i moramo se potruditi da opet kući ne podbacimo, rekao je Goran Drmić.

Ledušić slomio nogu

Ekipa je imala veliki peh na ovoj utakmici. U 72. minuti je u igru ušao Petar Ledušić, a u samoj završnici doživio lom noge.

- Ledušić se vratio u trening poslije dosta vremena i slomio nogu, a on nam je stvarno jako važan igrač. To nas je sve jako pogodilo, kazao je Drmić

Nezadovoljni suđenjem

U Tomislavu su nezadovoljni suđenjem na Piroti, najviše zbog detalja kod potencijalnog jedanaesterca za goste kad je golman Travnika oborio napadača Tomislava.

- Penal je bio sigurno, i ne samo to. Ali ne volim puno komentirati suđenje. Međutim sigurno da nismo zadovoljni. Sve se danas vidi sa novim tehnologijama i ništa se ne može sakriti, izjavio je Drmić.