Dnevni.ba - PRELOADER

ENRIQUE: Sve je otvoreno, idemo u Barcelonu s puno želje i ambicije

16 Tra 2024


ENRIQUE: Sve je otvoreno, idemo u Barcelonu s puno želje i ambicije
Barcelona - PSG

Barcelona je poslije pobjede u Parizu od 3:2 nadomak plasmana u tek drugo polufinale Lige prvaka u posljednjih devet sezona.

Krilni napadač Raphinha, koji je postigao dva gola u glavnom gradu Francuske, međutim ništa ne uzima zdravo za gotovo.

 - Još nije gotovo, znamo da moramo još dati da bismo prošli u sljedeći krug. Ima još 90 minuta za igrati, potencijalno i više, istaknuo je Raphinha.

Barcelonina igra dosta ovisi o tinejdžerima kao što su Pau Cubarsí (17) i Lamine Yamal (16), ali to ne znači da će im nedostajati iskustva. Problem je što Andreas Christensen i Sergi Roberto neće biti na raspolaganju Xaviju Hernándezu zbog suspenzije za ovu utakmicu. Trener Barce i dalje prebacuje lopticu na stranu protivnika.

- Mislim da je Pariz vjerojatno i dalje favorit za prolazak. Vrlo je težak posao dobro se braniti protiv ove ekipe iz Pariza. Prošlo je dosta vremena otkako smo proizveli ono što smo radili u prvoj utakmici, ali postoji još puno toga za napraviti. Sada je vrijeme za razmišljanje o drugoj etapi, izjavio je Xavi.

Parizu se u sastav vraća Achraf Hakimi nakon suspenzije, a Kylian Mbappe se vraća u grad u kojem je 2021. postigao hat-trick.Enrique

 - Još je sve otvoreno. Idemo u Barcelonu s puno želje i ambicije. Bit će to finale za nas i ja imam povjerenja u svoju momčad, najavio je bivši trener Barce, a sad PSG-a, Luis Enrique.

Ovo je četvrti put da se klubovi sastaju u četvrtfinalu Lige prvaka. Barcelona je pobijedila u posljednja dva od ta tri prethodna susreta, 2012./13. i – pod vodstvom Luisa Enriquea – 2014./15., a također je ostvarila rekordnu povratničku pobjedu u Ligi prvaka protiv Pariza u osmini finala 2016./17. Međutim, francuski je tim trijumfirao u četvrtfinalu 1994./95., a također je pobijedio u posljednjem dvoboju, u osmini finala 2020./21., zahvaljujući inspirativnom nastupu Kyliana Mbappéa na Camp Nouu. 

Griezmann: Puni smo samopouzdanja

Atletico je protiv Borussije ostao neporažen u 17 domaćih nokaut susreta Lige prvaka pod vodstvom Diega Simeonea, dok je šteta mogla biti veća za Dortmund. Kasni pogodak Sébastiena Hallera limitirao je Simeoneove igrače na pobjedu od 2:1 koja bi se možda čak pretvorila u izjednačenje (ili više) da gosti nisu dva puta gađali vratnicu.

 - Smireni smo, opušteni i puni samopouzdanja. Idemo u Dortmund postići dobar rezultat, poručio je Antoine Griezmann nakon upozorenja koje je poslala ekipa trenera Edina Terzića. Er.B.Griezmann

ČETVRTFINALE

Barcelona – PSG (3:2)           uto., 21.00

Borussia – Atletico (1:2)        uto., 21.00

Manchester City – Real Madrid (3:3)            sri., 21.00

Bayern – Arsenal (2:2)           sri., 21.00

STRIJELCI

7          Kane (Bayern)

6          Mbappe (PSG)

            Haaland (Man City)

            Griezmann (Atletico)

5          Morata (Atletico)

            Hojlund (Man United)

            Galeno (Porto)

            Alvarez (Man City)

            Foden (Man City)

 

SPORT


VELEŽ

Doveli i drugog brata Halilovića, treći je još uvijek daleko od Mostara

Velež se očito namjerio na nogometnu lozu Halilović. Jer Mostarci su nakon Dine Halilovića, jedno...

01 Srp 2025

JUDO

JK Herceg uspješan u Splitu

Judo klub Herceg proteklog je vikenda sudjelovao na međunarodnom judo turniru "Kup Jadrana 2025"....

01 Srp 2025

ZRINJSKI

Generalka za Virtus ipak u Mostaru

Zrinjski svoju jedinu prijateljsku utakmicu uoči premijere u San Marinu idućeg tjedna, ipak neće ...

01 Srp 2025