Igokea i Borac će igrati za titulu prvaka BiH

12 Svi 2023

Košarkaši Igokee su i u drugom meču polufinala Prvenstva BiH savladali Budućnost, a Borac Široki te se time plasirali u finale.

U banjalučkom Boriku su domaćini slavili s neočekivano uvjerljivih 75:59 i tako polufinalnu seriju okončali s 2:0 u svoju korist. Do pobjede su Borac nosili Amsal Delalić i Aleksandar Langović sa po 16 poena, a Jan Rebec je dodao 15. Kod Širokog su sa po 12 poena najbolji bili Josip Čović i Daishon Knight.

Igokea je ovaj put ostvarila pobjedu u gostima rezultatom 92:90 i tako sa 2:0 prošla u veliko finale. Budućnost je prikazala odličnu igru u prvoj četvrtini i bila potpuno ravnopravan rival aktualnom prvaku BiH, pa je nakon deset minuta bilo 23:23. No, u naredne dvije četvrtine Igokea pravi razliku i dolazi do +9 (56:65) uoči posljednje četvrtine. U finišu je Budućnost uspjela da gotovo potpuno istopi prednost tima iz Laktaša, prišla je na samo -2 (78:80). Na dvadeset sekundi do kraja Vojin Ilić smanjuje na 87:88, ali Igokea nije dozvolila preokret.

Završilo je 90:92, a Igokeu su predvodili Kosta Kondić s 23 i Nikola Marić sa 22 poena. Obojica su imala i po 5 skokova i 2 asistencije. Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Vojin Ilić sa 28 poena i 7 skokova, dok je Milivoje Božović bio nadomak double-doublea sa 17 poena i 9 skokova.

Igokea i Borac će igrati za titulu prvaka, dok će se Široki i Budućnost nadmetati za treće mjesto. R.Š.