Igokea i Široki nadomak slavlja

23 Svi 2023

Košarkaši Širokog pobijedili su Budućnost iz Bijeljine 75:63 u trećoj utakmici serije za treće mjesto Košarkaškog prvenstva BiH igranoj u nedjelju navečer na Pecari.

Široki je poveo 2:1 u seriji koja se igra na tri pobjede, a osvajač trećeg mjesta izborit će plasman u regionalnu, Drugu ABA ligu.

Sljedeća utakmica se igra u srijedu u Bijeljini. U slučaju poraza Širokog, odlučujuća peta utakmica igrat će se u subotu na Pecari.

Široki je u zadnju četvrtinu ovog meča ušao s velikih 19 koševa prednosti. Trener Ivan Velić u posljednjih deset minuta dosta je rotirao momčad davši priliku igračima s manjom minutažom što su iskoristili gosti te na kraju ublažili poraz (75:63). Najbolji u redovima Širokog bili su Filip Kraljević sa 18 i Duje Brala s 15 koševa. Dominik Vujanović pridodao je 12, a Mislav Brzoja 10 koševa. Kod gostiju iz Bijeljine Vojin Ilić postigao je 13, a Branislav Đekić 12 koševa.

Poslije rutinske pobjede u Laktašima za vodstvo od 1:0, Igokea je u nedjelju u banjalučkom Boriku stigla do drugog trijumfa u finalnoj seriji doigravanja za titulu prvaka BiH. Banjalučani su pružili dobar otpor favoriziranom protivniku, ali su u nastavku pali i prvenstveno zahvaljujući lošoj trećoj četvrtini izgubili utakmicu. Kosta Kondić je odigrao fenomenalnu partiju u pobjedničkom timu, postigao je 24 poena, dodao četiri skoka i dvije asistencije. Kod Borca Amsal Delalić je bio raspoložen sa 12 poena i pet skokova. R.Š.