Dnevni.ba - PRELOADER

Immobileu uručena Zlatna kopačka

11 Ožu 2021


Immobileu uručena Zlatna kopačka

Napadaču Lazija Ciri Immobileu u srijedu je uručena prestižna nagrada Zlatna kopačka za najboljeg strijelca Europe prošle sezone.

"Ovo je najviša točka moje karijere. Kad pogledam ovu nagradu, čini me još odlučnijom da osvojim još", rekao je Immobile novinarima nakon ceremonije u dvorani Sala Giulio Cesare na rimskom Kapitolu.

Ciro Immobile (31) osvojio je nagradu, koja se svake godine dodjeljuje strijelcu najbolje lige Europe, postigavši ​​36 golova prošle sezone. Napadač Lazija izjednačio je rekord u postignutim golovima u jednoj sezoni u Serie A i postao tek treći Talijan koji je osvojio tu nagradu nakon Luce Tonija 2006. i Francesca Tottija 2007. godine.

Iza njega su ostali Robert Lewandowski iz Bayerna (34 gola) i Juventusov Cristiano Ronaldo (31).

"Osvojio sam Zlatnu kopačku u konkurenciji velikih prvaka", rekao je Talijan, najzaslužniji što je Lazio igrao u Ligi prvaka prvi put nakon 13 godina.

NOGOMET


Zrinjski u Posušju ipak u subotu

U zadnji tren, došlo je do promjene termina utakmica pretendenata za tron u WWin ligi BiH. Zrinjs...

10 h 40 min

DRUGA LIGA FBIH JUG

Kruševo ili Čapljina?

Još je pet kola, a dijeli ih ni velikih ni malih pet bodova razlike. Vodeće Kruševo...

13 h 34 min

FINALE KUPA

Širokobriježani svjesni situacije, vjeruju u čudo

Onih 4:0 za Sarajevo iz prve utakmice finala sve je reklo, ali Širokobriježani se nisu pre...

14 h 30 min