Dnevni.ba - PRELOADER

Indija: Devet poginulih, 29 ozlijeđenih u eksploziji u policijskoj stanici

1 h 45 min


Indija: Devet poginulih, 29 ozlijeđenih u eksploziji u policijskoj stanici
Eksplozija

Najmanje devet osoba je poginulo, a 29 ozlijeđeno kada je hrpa zaplijenjenog eksploziva eksplodirala u policijskoj postaji u indijskom dijelu Kašmira kasno u petak, rekli su policijski izvori, nekoliko dana nakon što je u eksploziji automobila u New Delhiju poginulo osam osoba.

Većina žrtava bili policijski službenici
Većina poginulih bili su policijski službenici, među kojima i forenzičari koji su pregledavali eksploziv, rekli su izvori koji nisu željeli biti imenovani. Neki od ozlijeđenih u kritičnom su stanju, podijelili su.

"Identifikacija tijela još je u tijeku jer su neka potpuno izgorjela", rekao je jedan od izvora.

"Intenzitet eksplozije bio je takav da su neki dijelovi tijela pronađeni oko obližnjih kuća, oko 100-200 metara od policijske postaje", kažu.

Napetosti u regiji
Eksplozija se dogodila četiri dana nakon smrtonosne eksplozije automobila u indijskoj prijestolnici New Delhiju u kojoj je poginulo najmanje osam ljudi u "terorističkom incidentu", kako ga je nazvala vlada.

Susjedi Indija i Pakistan, koji oboje posjeduju nuklearno oružje, desetljećima povremeno ratuju oko sporne regije Kašmir, na koju obje zemlje u cijelosti polažu pravo, a u kojoj svaka djelomično vlada, piše index.

Vijesti iz svijeta


Norveški sud odbio zabranu skandalozne knjige o sinu princeze

KONTROVERZNA knjiga o sinu norveške princeze, 28-godišnjem Mariusu Borgu Høi...

17 min

Vijeće sigurnosti UN-a u ponedjeljak glasa o Trampovu planu za Gazu

Vijeće sigurnosti UN-a u ponedjeljak će glasati o rezoluciji kojom se podržava mirovni plan ameri...

24 min

ŽELJEZNICE

Rusija sustavno uništava ukrajinske željeznice. "Ciljaju strojovođe"

Rusija  je drastično pojačala napade na ukrajinsku željezničku mrežu, koja je ključna za logisti...

1 h 42 min