Dnevni.ba - PRELOADER

Iran i Pakistan sazvali hitan sastanak muslimanskih zemalja

06 Kol 2024


Iran i Pakistan sazvali hitan sastanak muslimanskih zemalja
Iran, Hezbolah i Hamas najavili osvetu Izraelu

Hitni sastanak ministara vanjskih poslova članica Organizacije islamske suradnje (OIC), na zahtjev Irana i Pakistana, trebao bi se održati sutra u Saudijskoj Arabiji, dok Iran razmatra svoj odgovor na ubojstvo čelnika Hamasa u Teheranu.

Sastanak u obalnom gradu Džedi uključivat će teme "zločina izraelske okupacije" i "atentata na Haniju", priopćio je OIC, sa sjedištem u Saudijskoj Arabiji. Iransko ministarstvo vanjskih poslova priopćilo je u Teheranu da su Iran i Pakistan zatražili sastanak.

Iran, Hezbolah i Hamas najavili osvetu Izraelu
OIC, koji broji 57 islamskih članica, predstavlja se kao glas muslimanskog svijeta. Za razliku od Arapske lige, nešto manje organizacije, OIC također uključuje utjecajne nearapske države, među kojima su Iran, Pakistan i Turska.

Nakon ubojstva Ismaila Hanije, vođe palestinske islamističke militantne skupine Hamas, i Fuada Šukra, vojnog zapovjednika Hezbolaha, skupine koju podržava Iran, u Libanonu prošlog tjedna, opasnost od ozbiljnog rata na Bliskom istoku nastavlja rasti. Iran, Hezbolah i Hamas najavili su osvetu Izraelu, piše Hina.

Vijesti iz svijeta


WHO: Amerika još nije podmirila svoje obveze

ČELNIK Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) rekao je da Sjedinjene Države još uvijek ni...

29 Tra 2026

Trump odbio ponudu Irana: "Blokada je bolja od bombi, guše se kao prežderana svinja"

PREDSJEDNIK SAD-a Donald Trump najavio je da će zadržati pomorsku blokadu Irana sve dok ta zemlja...

29 Tra 2026

Rusi potvrdili: Robert Fico dolazi na vojnu paradu u Moskvu

SLOVAČKI premijer Robert Fico prisustvovat će idući tjedan moskovskoj Paradi pobjede, potvrdio je...

29 Tra 2026