Dnevni.ba - PRELOADER

MUP HNK: Do sad 22 smrtno stradalih na području ovog kantona

12 Lis 2024


MUP HNK: Do sad 22 smrtno stradalih na području ovog kantona
HNK

U poplavama pogođenom području u Hercegovačko-neretvanskom kantonu do sada je pronađeno 22 smrtno stradalih, podaci su kantonalnog Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).

Iz kantonalne Vlade saopšteno je da su u posljednja dva slučaja potrage na ovom području pronađena dva tijela: jedno na području Konjica, a danas i na području Jablanice, javlja SRNA. 

Od ukupnog broja poginulih, 18 ih je iz Jablanice, a četvoro iz Konjica.

Aktivna je potraga za još dvije nestale osobe, jednom iz Konjica, jednom iz Jablanice, dodaje se u saopštenju.

Katastrofalne poplave pogodile su u noći između četvrtka i petka, 3. i 4. oktobra, Hercegovačko-neretvanski i Srednjobosanski kanton. Brojni ljudi ostali su bez krova nad glavom, a veliki broj naselja i dalje je odsječen jer su oštećeni i odneseni putevi.

Ukupan broj stradalih u katastrofalnim poplavama popeo se na 25, s obzirom da su tri osobe smrtno stradale na području Fojnice u Srednjobosanskom kantonu.

Crna kronika


Požari kod Mostara i Konjica i dalje aktivni

Stanje na požarištima na području Rujišta kod Mostara te u kanjonu rijeke Rakitnice na području K...

06 Srp 2026

Preminuo mladić koji je pao s krova vozila tijekom proslave u Sarajevu

Mladić D. H. (21), koji je teško ozlijeđen nakon pada s krova vozila tijekom proslave pobj...

04 Srp 2026

Na planini Prenj pronađeno tijelo, Gorska služba spašavanja će ga transportovati nakon uviđaja

Gorska služba spašavanja Konjic je objavila da je na planini Prenj pronađeno tijelo i da s...

04 Srp 2026