NBA: Bogdanović najbolji strijelac Jazza, Zubac najbolji skakač Clippersa

17 Stu 2021

Bojan Bogdanović bio je najbolji strijelac Utah Jazza u uvjerljivoj 120-85 domaćoj pobjedi protiv Philadelphia 76-ersa u susretu NBA lige.

Bogdanović je za 27:19 minuta provedenih na parketu ubacio 27 koševa uz šut za dva 4-5, za tricu 5-7, slobodna bacanja 4-4, uz šest skokova i dvije asistencije.

Jazz je prekinuo niz od dva poraza protiv oslabljenih Sixersa, za koje još uvijek ne igra Joel Embiid koji je u "COVID protokolu", a dvoboj je praktički bio riješen početkom druge četvrtine kada je domaći sastav ostvario seriju 14-0.

Uz Bogdanovića u sastavu Utaha istaknuli su se Jordan Clarkson koji je ušao s klupe i ubacio 20 te Rudy Gobert sa 15 poena i 17 skokova. Strojelce Philadelphije, koja je izgubila petu utakmicu zaredom, predvodio je Shake Milton sa 18 pogodaka.

Ivica Zubac je u 106-92 domaćoj pobjedi Los Angeles Clippersa protiv San Antonio Spursa bio najbolji skakač utakmice, za 31:20 minuta provedenih na terenu uhvatio je 13 lopti uz osam koševa (šut za dva 3-4, slobodna bacanja 2-2), a ostvario je i po jednu asistenciju te osvojenu loptu.

Bila je ovo osma pobjeda Clippersa u posljednjih devet nastupa, a za nju je najzaslužniji Paul George sa 34 ubačaja, dok je u sastavu Spursa Dejounte Murray bio nadomak "triple-doublea" sa 26 poena, 12 skokova i 9 asistencija.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u utorak:

Utah - Philadelphia         120-85
Bojan Bogdanović igrao je 27:19 minuta za Utah i postigao 27 koševa (šut za dva 4-5, trica 5-7, slobodna bacanja 4-4) uz 6 skokova i 2 asistencije
LA Clippers - San Antonio   106-92
Ivica Zubac igrao je 31:20 minuta za LA Clipperse i postigao 8 koševa (šut za dva 3-4, slobodna bcanja 2-2) uz 13 skokova, 1 asistenciju i 1 osvojenu loptu
Brooklyn - Golden State      99-117