NBA: Bogdanović ubacio 20 za treću uzastopnu pobjedu Jazza

08 Velj 2022

Košarkaši Utah Jazza ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u NBA ligi svladavši na svom terenu New York Knickse sa 113-104 u susretu punom preokreta, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je bio drugi strijelac pobjedničkog sastava sa 20 ubačaja.

Bogdanović je na terenu proveo 31:44 minute je je šutirao za dva 4-7, za tricu 2-7 te 6-6 s linije slobodnih bacanja, a imao je usto i četiri skoka te jednu asistenciju.

Nakon što je domaći sastav poveo 68-58 početkom drugog poluvremena uslijedila je nevjerojatna serija gostiju od 24-2 kojom su preuzeli kontrolu rezultata, ali u posljednjih 12 minuta Jazz je bio uspješniji sa 31-18 i ostvario važan uspjeh.

Prvi strijelac Jazza bio je Donovan Mitchell sa 32 koša, dok Knicksima nisu pomogli odlični učinci Juliusa Randlea, koji je ubacio 30, RJ-a Barretta, koji se zaustavio na 23, te Mitchella Robinsona koji je uz 19 poena imao i 21 skok.

S omjerom pobjeda i poraza 33-21 Utah je četvrti na Zapadu, dok je New York sa 24-30 12. na Istoku.

Vodeći sastav lige Phoenix Sunsi ostvarili su vrijednu 127-124 pobjedu protiv jednog od vodećih sastava istoka Chicago Bullsa, ali konačna razlika ne govori pravu sliku utakmice. Naime, Sunsi su krajem treće četvrtine vodili sa 27 razlike 88-61) i iako su se Bullsi primakli na 113-104 sredinom četvrte završnica usptvari nije bila neizvjesna jer je 1:40 minuta prije kraja ponovno bilo sigurnih 127-112 za goste. Završnom serijom 12-0 Bullsi su tek ublažili poraz.

Devin Booker je sa 38 pogodaka predvodio lanjske finaliste, Chris Paul je dodao 19 koševa uz 11 asistencija, dok Bullsima nisu bila dovoljna dva raspoložena igrača, DeMar DeRozan sa 38 te Zach LaVine sa 32 poena.

Sunsi su s omjerom 43-10 uvjerljivo vodeći na Zapadu i u čitavoj ligi, dok su Bullsi sa 33-21 na diobi trećeg mjesta na Istoku.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u ponedjeljak:

Utah - New York               113-104
Charlotte - Toronto           101-116
Washington - Miami            100-121
Chicago - Phoenix             124-127
Oklahoma City - Golden State   98-110