Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Bogdanovićevih 18 koševa u porazu Utaha

19 Pro 2021

Utah Jazz Bojana Bogdanovića su u subotu doživjeli drugi poraz zaredom u isto toliko večeri, bolji od njih su u Salt Lake Cityju bili Washington Wizardsi sa 109-103.

Wizardse je do pobjede, kojom je prekinut niz od četiri poraza, predvodio raspoloženi Bradley Beal koji je utakmicu završio sa 37 ubačaja, sedam asistencija i pet skokova.

Bogdanović je za Utah odigrao 32 minute i u tom je vremenu zabio 18 koševa (šut iz igre 6/15, trice 3/6) uz dva skoka i jednu asistenciju. Najbolji pojedinac Utaha bio je Donovan Mitchell sa 32 koša i pet asistencija.

Poraz su doživjeli i LA Clippersi Ivice Zubca, njih su na svom terenu sa 104-103 nadigrali Oklahoma City Thunder kojima je pobjedu tricom na zvuk sirene za kraj donio Shai Gilgeous-Alexander.

Luguentz Dort je u pobjedi Oklahome ubacio 29 koševa, dok je Gilgeous-Alexander dodao 18 poena kao i Josh Giddey.

Ovo je tek četvrta pobjeda Oklahome u 17 utakmica, a Clippersima drugi uzastopni poraz.

Luke Kennard je bio najučinkovitiji u redovima Clippersa sa 27 ubačaja od čega je sedam trica, a Terance Mann je dodao 18 koševa. Zubac je na terenu proveo 24:05 minuta, a upisao je četiri koša (šut iz igre 1/1), dvije asistencije, šest skokova i jednu ukradenu loptu.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u subotu:

Detroit Pistons -Houston Rockets 107-116
Boston Celtics -  New York Knicks 114-107
Brooklyn Nets - Orlando Magic 93-100
Toronto Raptors - Golden State Warriors 119-100
Oklahoma City Thunder - LA Clippers   104-103
(Ivica Zubac je igrao 24:05 minuta za Clipperse, zabio je četiri koša i ugrabio šest skokova uz dvije asistencije i jednu ukradenu loptu)
Utah Jazz - Washington Wizards   103-109
(Bojan Bogdanović je odigrao 32 minute za Utah, zabio je 18 koševa, upisao dva skoka i jednu asistenciju)
Milwaukee Bucks -Cleveland Cavaliers   90-119