NBA: Brooklyn "razbio" Milwaukee

08 Lip 2021

Košarkaši Phoenix Sunsa, koji su u prvom krugu doigravanja izbacili branitelje naslova LA Lakerse, upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu u playoffu. Noćas su u prvoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA lige kod kuće svladali Denver Nuggetse sa 122-105, a utakmicu su definitivno prelomili početkom zadnje četvrtine kada su poveli sa 18 koševa razlike (102-84).

Četvorica igrača Phoenixa ubacili su 20 i više poena. Chris Paul je ostvario 21 koš i 11 asistencija, Mikal Bridges 23, a Devin Booker 21 poen, dok je centar Deandre Ayton upisao 20 koševa i 10 skokova. Hrvatski reprezentativac Dario Šarić imao je skromnu minutažu u Sunsima, te je u 9:20 minuta ostvario 5 koševa (šut 2-4), 2 skoka i 1 ukradenu loptu.

Denver je predvodio srpski centar Nikola Jokić sa 22 koša i 9 skokova. Aaron Gordon dodao je 18, a Michael Porter 15 poena.

U polufinalu Istoka Brooklyn Netsi su u svojoj dvorani "razbili" Milwaukee Buckse sa 39 koševa razlike (125-86), te su poveli sa 2-0 u  pobjedama. Već na poluvremenu Brooklyn je imao 24 poena viška, a do kraja prednost se samo povećavala pa su u jednom trenutku vodili sa 49 koševa razlike.

Kevin Durant je predvodio Netse sa 32 koša, Kyrie Irving dodao je 22, a Joe Harris i Bruce Brown po 13 poena. Kod Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo je ubilježio 18 poena i 11 skokova, a Khris Middleton 17 koševa. Hina