Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Chicago nadigrao Lakerse, Nurkić solidan u pobjedi Portlanda

16 Stu 2021

Chicago Bulls su sinoć u gostima sa 121-103 pobijedili Los Angeles Lakerse, a Dallas Mavericks su sa 111-101 nadigrali Denver Nuggetse.

Chicago je do pobjede predvodio DeMar DeRozan koji je zabio 38 koševa. Pratio ga je Lonzo Ball sa 27 ubačaja, od čega je bilo sedam trica, i Chicago Bulls su ovom pobjedom prekinuli niz od osam uzastopnih poraza protiv Lakersa.

Zach LaVine je dodao šest trica za učinak od 26 koševa za prvu pobjedu Chicaga nad Lakersima od studenog 2016.

Kod poražene momčadi najbolji je bio Talen Horton-Tucker sa 28 poena, dok je Russell Westbrook ubacio 25 koševa uz osam asistencija i šest skokova. LeBron James je zbog ozljede propustio sedmu utakmicu zaredom.

Dallas Mavericks su na krilima Kristapsa Porzingisa i Luke Dončića slavili protiv gostujućih Denver Nuggetsa i nanijeli im prvi poraz nakon pet bpobjeda. Porzingis je u pobjedi svoje momčadi sudjelovao sa 29 poena, od čega je pet trica, i 11 skokova.

Slovenac Dončić je dodao 23 koša, osam skokova i 11 asistencija prije nego je u zadnjoj minuti susreta napustio teren zbog ozljede gležnja.  Ovo je bila peta pobjeda Dallasa u zadnjih šest utakmica.

Nikola Jokić je bio najbolji pojedinac Denvera, utakmicu je završio sa 35 koševa, 16 skokova i šest asistencija, a Monte Morris je ubacio 17 koševa.

Portland Trail Trail Blazers su na svom terenu sa 118-113 pobijedili Toronto Raptorse, a do pobjede ih je vodio CJ McCollum koji je utakmicu završio sa 29 ubačaja.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo nešto više od 18 minuta, te je uspio da ubaci pet poena, ali je dodao još 14 skokova.