NBA: Curry postao prvi sa 3.000 trica, Nuggetsi mu pokvarili slavlje

29 Pro 2021

Stephen Curry postao je prvi košarkaš u povijesti NBA lige s postignutih 3000 trica, no slavlje povodom tog dosega pokvarili su mu Denver Nuggetsi koji su kao gosti svladali njegove Golden State Warriorse sa 89-86.

Nuggetsi su protiv vodeće momčadi lige imali prednost 77-61 početkom četvrte četvrtine, no Warriorsi su 11 sekundi prije isteka vremena imali napad pri rezultatu 88-86 za goste. Jonathan Kuminga promašio je pllaganje za poravnanje tri sekunde prije kraja, a potom je Facundo Campazzo pogodio jedno od dva slobodna bacanja za konačnih 89-86.

Nuggetse je do 17. pobjede u 33. ovosezonskom nastupu predvodio Nikola Jokić sa 22 koša i 18 skokova, Will Barton je dodao 21 od čega četiri u posljednje 43 sekunde susreta, dok je Curry bio prvi strijelac Warriorsa sa 23 ubačaja, od čega pet trica, ali iz čak 14 pokušaja. Curry je promašio svojih prvih sedam pokušaja s distance da bi prvu tricu na utakmici, koja mu je bila 3000. u karijeri pogodio pred kraj treće četvrtine. U posljednjih 12 minuta ovaj sjajni šuter postigao je 15 poena, od toga četiri trice, no nije bilo dovoljno za preokret.