NBA: Double - double Nurkića protiv Atlante, vrlo dobar i Bogdanović

04 Sij 2022

U noći s ponedjeljka na utorak najbolju pojedinačnu utakmicu odigrao je Trae Young za Atlantu. Ubacio je 56 poena, a imao je i 14 asistencija, no unatoč tome njegov je sastav upisao poraz na gostovanju kod Portlanda koji je slavio 136-131. Inače, vrijedi naglasiti i kako je Young kroz cijelu utakmicu imao odličan šut (ukupan 17-26, za tri poena 7-12 i 15-15 s linije slobodnih bacanja).

Dok su dva najbolja strijelca Portlanda izvan pogona (Lillard i McCollum) taj dio posla kod Blazersa je ovaj put odlično odradio Anfernee Simmons koji je ubacio 43 poena, a imao je i sedam asistencija. Gađao je 9-16 za tri poena.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je meč je završio s 21 poenom, 12 skokova, pet asistencija te uz jednu ukradenu loptu za 26 minuta na parketu.

Novu pobjedu u NBA ligi upisali su košarkaši Utah Jazza koji su ovaj put svladali New Orleans u gostima 115-104.

Utah ima tek dvije pobjede manje od Golden Statea, najbolje momčadi lige te pobjedu manje od Phoenixa, ali i deset poraza. Golden State je trenutačno na sedam, a Phoenix na osam poraza.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović dobro je odradio novu utakmicu u dresu 'džezera' te je za 35 minuta postigao 21 poen uz tri skoka. Imao je ukupan šut 8-17 od čega je za tri poena gađao 5-11 uz jedno promašeno slobodno bacanje.

Bogdanović je bio treći strijelac svoje momčadi, a više su ubacili Donovan Mitchell (29 poena i pet asistencija) i Mike Conley (22 poena, osam skokova i sedam dodavanja). U poraženoj momčadi prvo ime je bio litavski centar Jonas Valančiunas koji je ubacio 25 koševa uz devet skokova.