NBA: Double - double učinak Nurkića i Zubca, Bogdanović ubacio 21 poen

09 Pro 2021

Bh. reprezentivni centar Jusuf Nurkić je pružio vrlo dobru partiju u novom porazu Portlanda ovaj put od Golden State Warriorsa rezultatom 104:94. Nurkić je meč završio sa double-double učinkom od 12 poena i 13 skokova.

Utah je u gostima svladala Minnesotu 136-104 u dvoboju gdje je na poluvremenu imala samo poen prednosti (60-59). No, suparnika su gosti iz Salt Lake Cityja potpuno nadigrali u nastavku utakmice. U trećoj četvrtini gosti su napravili 13 poena razlike, a u zadnjoj dionici još i više (18) te su ukupno u drugom poluvremenu zabili čak 76 poena.

Bojan Bogdanović je bio drugi strijelac 'džezera'. Najbolji je bio Donovan Mitchell (36 poena, šut 14-23), dok je hrvatski košarkaš za 28 minuta zabio 21 poen. Imao je i pet skokova te je iz igre gađao 8-14 uz 4-9 za tri poena, a pogodio je i jedno slobodno bacanje.

Napeta je bila utakmica u kojoj su Clippersi na domaćem terenu svladali Boston 114-111. Sekundu i pol prije kraja Čitlučanin Ivica Zubac je pogodio oba slobodna bacanja za potvrdu domaće pobjede.

Na poluvremenu su Clippersi bili u plusu od 12 poena, ali je Boston u nastavku dostignuo domaćina, ali ne i prestigao. Za domaćina je s klupe Brandon Boston jr. postigao 27 poena, dok je Reggie Jackson dodao 17 uz sedam asistencija.

Zubac je odigrao 32 minute te je ostvario 'double-double' učinak od 10 poena i 10 skokova. Imao je i četiri blokade te šut iz igre 3-4, uz 4-4 s linije slobodnih bacanja. Imao je i jednu asistenciju, četiri izgubljene i jednu ukradenu loptu.

Pregled rezultata utakmica košarkaške NBA lige koje su odigrane u noći sa srijede na četvrtak.