NBA: Nova pobjeda Utaha, Bogdanović zabio 23 koša

05 Stu 2021

Košarkaši Utah Jazza pobijedili su Atlanta Hawkse sa 116-98 ostvarivši sedmu pobjedu u prvih osam susreta nove NBA sezone.

Jazzeri su tako zadržali vrh Zapadne konferencije ispred Golden State Warriorsa koji imaju jednu pobjedu manje.

Utakmica je bila neizvjesna u prve tri četvrtine, na ulazu u posljednju dionicu gosti su vodili 75-74. No, u zadnjoj četvrtini Bojan Bogdanović i društvo su odigrali sjajno i taj period igre dobili su sa 41-24. U posljednjih 12 minuta igrači Utaha postigli su čak osam trica.

Pobjednički sastav je predvodio igrač s klupe Jordan Clarkson sa 30 koševa, dok je Bogdanović za 31 minutu zabio 23 koša, uz pet skokova i dvije asistencije. Imao je i jednu ukradenu i dvije izgubljene lopte.

"Svi su mi prilazili i govorili, JC, nastavi pucati, nastavi pucati. To se i dogodilo," kazao je Clarkson.

"Zato volim ovu momčad. Volim svoje suigrače, volim trenerski stožer, volim ovu organizaciju. Oni vjeruju u mene i vjeruju u ono što mogu," dodao je. Joe Ingles je ubacio 19 koševa, a Rudy Gobert upisao 13 koševa i 15 skokova.

Kod domaćina koji je upisao drugi uzastopni poraz, te peti ukupno, najefikasniji je bio Trae Young sa 21 košem i sedam asistencija, dok je Clint Capela zabio 13 koševa uz 10 skokova.

Rezultati susreta NBA lige:

Detroit Pistons - Philadelphia 76ers         98-109
Atlanta Hawks - Utah Jazz                    98-116
(Bojan Bogdanović je za Utah igrao 31 minutu postigavši 23 koša, uz pet skokova i dvije asistencije)
Miami Heat - Boston Celtics                  78-95
Phoenix Suns - Houston Rockets              123-111
Los Angeles Lakers - Oklahoma City Thunder  104-107