NBA: Nurkić upisao novi double - double, 15 koševa Bogdanovića

03 Velj 2022

LA Lakersi su pobijedili Portland sa 99-94.

Domaćin je nakon prve četvrtine vodio sa 12 razlike (28-16), gosti su u druge dvije dionice okrenuli rezultat i stigli do prednosti 75-72, no Lakersi su zadnju četvrtinu dobili sa osam razlike za konačnu pobjedu 99-94.

Anthony Davis sa 30 koševa i 15 skokova, te Carmelo Anthony sa 24 koša i osam skokova bili su najefikasniji kod Lakersa, dok je goste predvodio Norman Powell sa 30 koševa.

Jusuf Nurkić je odigrao još jedan odličan meč. Imao je double-double od 16 poena i 13 skokova, a ovom učinku je dodao i četiri asistencije.

Košarkaši Utah Jazza pobijedili su Denver Nuggetse sa 108-104 uz 15 koševa Mostarca Bojana Bogdanovića.

Za Utah je ovo prva pobjeda nakon pet uzatopnih poraza, te tek treća u zadnjih 14 susreta. Ujedno to je 31. pobjeda Jazza ova sezone nakon koje su zadržali četvrtu poziciju na Zapadu.

Domaćin je bolje ušao u susret, poveo je 11-4 i 19-10, no Denver je u drugom dijelu uvodne četvrtine okrenuo rezultat i poveo sa 30-28. U drugoj dionici gosti su bili u stalnom vodstvu, najviše sa sedam razlike (47-40), no na odmor su otišli s minimalnom prednošću (61-60). Utah je u trećoj četvrtini okrenuo rezultat, no prednost domaćina niti u jednom trenutku nije iznosila više od pet razlike. Denver je tri minute prije kraja izjednačio na 97-97, no domaćin je odgovorio serijom 9-2 i u posljednju minutu ušao sa +7 i do kraja susreta obranio prednost za konačnih 108-104.

Kod domaćina zbog ozljeda nije bilo Donovana Mitchella i Rudyja Goberta, a najefikasniji su bili Trent Forrest sa 18 koševa i osam asistencija, te Mike Conley sa 17 koševa, dok su naš Bojan Bogdanović, Royce O'Neale i Rudy Gay zabili po  15 koševa. Bogdanović je imao šut 5-16, pri čemu je promašio sva tri pokušaja za tri poena. Dodao je i sedam koševa, te dvije asistencije.