Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Odlični Bogdanović i Zubac

21 Pro 2021

U NBA ligi je sinoć odigrano šest utakmica, a odlične izvedbe su pružili Bojan Bogdanović i Ivica Zubac.

Utah Jazz je na svom parketu dobila Charlotte Hornetse s 112-102, a Bojan Bogdanović je bio prvo ime susreta s 23 koša, 5 trica( šut 8-15) i 2 skoka za 29 minuta igre.

Rudy Gobert (23, 21 skok) i Donovan Mitchell (21)  predvodili su Utah, koja je unatoč raspoloženim igračima skoro izgubila dvoboj i treći dvoboj zaredom u Salt Lake Cityu.
Domaći su vodili s 22 razlike, a osam minuta prije kraja bilo je +17, da bi Hornetsi tri i pol minute dokraja preuzeli vodstvo. Bogdanović je tada vezao dvije trice i prelomio utakmicu.

LA Clippersi su doma izgubili od San Antonio Spursa s 92-116, a Ivica Zubac je imao 12 koševa (šut 5-9) i 12 skokova za 28 minuta igre. Dejounte Murray (24, 12 skokova, 13 asista) je bio prvo ime San Antonia koji je pokvario povratak Paula Georgea za Clipperse.George je dvoboj završio s 25 poena i šutom 8-18 nakon što je propustio pet utakmica zbog ozljede lakta.
Warriorsi su s 113-98 svladali Sacramento Kingse, a Stephen Curry je zabio 15 koševa od svojih 30 koševa. u zadnjoj četvrtini. Draymond Green je imao triple-dpuble učinak za Warriorse (16 koševa, 11 skokova, 10 asista) u utakmici u kojoj su oba kluba desetkovana zbg koronavirusa. Andrew Wiggins, Jordan Poole i Klay Thompson izostali su kod domaćina, a Kingsima je nedostajalo čak šest igrača.

Warriorsi (25-6) su ostali druga momčad lige iza Phoenixa (24-5).

Joel Embiid (41, 10 skokova) je postgao devet koševa u zadnjih 80 sekundi, a zahvaljujući njemu su Philadelphia 76ersi svladali u svojoj dvorani Boston Celticse s 108-103.